خواص آب قلیایی از کاهش اضطراب تا تقویت استخوان

0

آب قلیایی، آبی با ph بالاتر و غلظت مواد معدنی بیشتر است. در حالی که آب معمولی  ph خنثی  با درجه ی معمولی  ۷ می باشد ، میزان ph آب قلیایی معمولا ۸ یا ۹ است. این آب همچنین به عنوان آب یونیزه شده (به یون تجزیه شده) نیز شناخته می شود. آب قلیایی از جریان های کوه و پس از اینکه روی سنگ ها حرکت کرده و مواد معدنی اضافی چون: کلسیم، پتاسیم، بیکربونات و سیلیکات را برداشته اند، برای ما در دسترس خواهد بود. در ادامه به بررسی خواص آب قلیایی میپردازیم.

آیا آب قلیایی برای شما خوب است؟

اعتقاد بر این است که آب قلیایی به طور کلی با وابستگی به اسیدوز که به همه ی ما آسیب می زند، مقابله می کند. در واقع وجود یک محیط اسیدی درون بدن، شرایط اولیه برای گسترش یک بیماری است. حتی اگر یک آزمایش عادی ph در بدن، اسیدوز را نشان نمیدهد، اما باز هم امکان دارد، بدن در حال اشباع مواد معدنی مهم از استخوان ها و دیگر مخازن بدن برای حفظ یک ph سالم باشد. با اضافه کردن آب قلیایی به رژیم غذایی خود، ph خود را برای توازن رژیم غذایی اسیدی خود که میتواند برای سلامتی شما تهدید کننده باشد را به طور ثابت تقویت می کنید.

کسانی که رژیم غذایی آمریکای شمالی یا دیگر رژیم ها را دنبال میکنند، دچار اسیدوز مزمن می شوند؛ بدین معنا که بدنشان اندکی بیشتر اسیدی است. با اینکه اعضای بدن قادر هستند ph خود را نسبت به شرایط خود نوسان دهند، ph کلی بدن باید تقریبا ۷٫۴ باشد تا از سلامت کامل اطمینان حاصل شود.

خواص آب قلیایی

خواص آب قلیایی شامل موارد زیر میشود:

کاهش اضطراب

نوشیدن آب قلیایی به تسکین اضطراب کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند اسید افزایش یافته در بدن باعث می شود شما بیشتر دچار اضطراب شوید و میتواند هورمون های استرس را با تحریک آنها در بدن آزاد کند. این عوامل نه تنها فشار را روی بدنتان را افزایش میدهند، بلکه انرژی شما را به شدت کاهش داده و اثرات منفی روی سطح هورمون های بدن شما می گذارند که بعد ها به روی اعضای کلیدی دیگر بدن تیز اثیر گذار خواهند بود.

افزایش سوخت و ساز بدن

نوشیدن آب قلیایی به صورت منظم می تواند به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کند. با از بین بردن اسید های چرب در بدن، همه ی اعضای بدن می توانند عملکردی موثر داشته باشند؛ که از جمله آن ها می توان به هورمون ها و آنزیم ها اشاره داشت. این اتفاق میتواند باعث چربی سوزی بهتر، هضم بهتر غذا ،افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

از بین بردن رفلاکس اسید

بهتر است بدانید که معده با ph تقریبا ۱٫۵ تا ۳ اسیدی ترین قسمت بدن بوده و  این موضوع بسیار مهم است؛ زیرا اسید برای تجزیه و هضم درست غذا مورد نیاز بدن شماست. اسیدیته ی اضافی در معده که توسط عوامل قلیایی از بین نرفته باشند، می توانند موجب بیماری رفلکس اسید معده شوند، که به مری آسیب می رساند و باعث التهاب روده می شود.

بیشتر بخوانید:

خواص آب قلیایی برای افزایش انرژی

آب قلیایی به نگهداری از ph متعادل در بدن کمک می کندکه میتواند کارکرد سوخت و ساز بدن را بهتر بهینه سازی کند. اسیدوز بدن توانایی تولید انرژی در سلول های بدن که برای زندگی ضروری است را از بین میبرد. آب قلیایی می تواند به بهبود سطح انرژی در بدن کمک کند اما تغییرات بلافاصله قابل مشاهده نخواهند بود.

سم زدایی بدن

مواد معدنی حاضر در آب قلیایی میتوانند تاثیرات آنتی اکسیدانی روی بدن شما داشته باشند. آنها در از بین بردن استرس اکسید کننده (اکسیداتیو) و جهش های باالقوه ی سلول های سالم ناشی از رادیکال های آزاد کمک میکنند. نوشیدن آب قلیایی همچنین میتواند به جوان تر شدن پوست کمک کند و دیگر علايم مربوط به سن را کاهش دهد؛ مانند: لکه های پوست، پوکی استخوان و کاهش حافظه.

کاهش التهاب

آب قلیایی می تواند به روان کردن عضلات و مفاصل و از بین بردن درد و التهاب ناشی از آرتروز و آسم کمک کند. این التهاب معمولا ناش از سطح بالایی از اسیدیته میباشد.

بهبود سلامت استخوان

خواص آب قلیایی به تقویت استخوان ها کمک می کنند. یک رویداد مزمن و کوچک اسیدوز پایین عمدتا ناشی از جبران کردن طبیعی کمبود مواد معدنی قلیایی توسط بدن است که با کشیدن آن از استخوان برای حفظ ph پایدار است. این امر میتواند شرایط را بدتر کند؛ مانند: مبتلا شدن به پوکی استخوان و  کمبود مواد معدنی در استخوان که می تواند در بزرگسالی مشکل بزرگی باشد.

بهبود سلامت قلب

تحقیقات نشان داده اند که اسیدوز می تواند نشان دهنده ی مشکلات قلب باشد؛ مشکلاتی که شامل کلسترول بالا و فشار خون و همچنین افزایش خطر ابتلا به دیابت می شوند. نوشیدن آب قلیایی به صورت منظم برای از بین بردن این اسیدیته در بدن می تواند به حفاظت از قلب کمک کند.

سیستم ایمنی

اگر قصد دارید تا سیستم ایمنی بدن خود را سالم نگه دارید، متعادل سازی اسیدیته با آب قلیایی یک انتخاب عاقلانه است. یافته ها نشان می دهند که بر خلاف شرایط قلیایی در بدن یک محیط اسیدی مکان ایده آلی برای گسترش بیماری است. برای مثال: تومور ها و علایم دیگر استرس اکسیداتیو و همچنین رادیکال های آزاد در محیط های اسیدی بهتر از محیط های خنثی و قلیایی زندگی می کنند.

توجه: بسیاری از خواص آب قلیایی توسط محققان انکار شده‌اند و هنوز بسیار جای بحث دارند. اگرچه شواهد و مدارک عاقلانه و تحقیقات ثابت شده ی کافی بر روی سطح اسیدیته برای این ادعاها هم وجود دارد. در نهایت میشود گفت: قلیای بیش از اندازه هم خوب نیست؛ چون سطحی از اسید برای عملکرد عادی دستگاه گوارش مورد نیاز است. آب قلیایی فقط باید پس از مشورت با پزشک متخصص به رژیم شما اضافه شود.

منبع organicfacts.net

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.