سرکه بالزامیک چه خواصی دارد

0

سرکه بالزامیک نوعی سرکه است که بسیار غنی‌سازی شده و به همین دلیل رنگ تیره‌ای دارد. اگرچه از این سرکه بیشتر در تهیۀ غذاهای ایتالیایی استفاده می‌شده، اما با گذشت زمان محبوبیت بالایی پیدا کرده و در حال حاضر در سراسر جهان در پخت غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارزش غذایی

سرکه بالزامیک سرشار از الکترولیت‌هایی مانند پتاسیم، فسفر، کلسیم، روی و منیزیم است. این سرکه کالری بسیار کمی داشته و هیچگونه چربی یا پروتئینی ندارد. مهمترین خاصیت بالزامیک مربوط به سطح بالای مواد مغذی گیاهی موجود در آن است که خواص آنتی‌اکسیدانی دارند.

خواص سرکه بالزامیک

شمارش کالری

علاوه بر کالری کم، این سرکه یک طعم‌دهندۀ عالی برای هر غذایی است و می‌تواند به کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند کمک شایانی کند.

فشار خون

پتاسیم موجود در این سرکه همانند یک رقیق‌کنندۀ خون عمل کرده و خطر فشارخون بالا را کاهش می‌دهد که می‌تواند به طور کلی از سلامت سیستم قلبی – عروقی محافظت کند.

قند خون

مطالعات نشان می‌دهند که این سرکه با غلظت متوسط می‌تواند به تنظیم کردن سطوح گلوکز خون کمک کند. این خاصیت برای بیماران مبتلا به دیابت بسیار مفید می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

هضم

اضافه کردن هر نوع سرکه‌ای به رژیم غذایی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند که بخش مهمی از آن در روده قرار دارد. این باعث می‌شود تا التهاب در معده کاهش پیدا کرده و علائم مشکلاتی نظیر یبوست و ناراحتی معده از بین بروند.

سطوح کلسترول

سرکه بالزامیک به طور مستقیم با مدیریت سطوح کلی کلسترول پیوند خورده است. این خاصیت به کاهش خطر تصلب شرایین، حملات قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی – عروقی کمک می‌کند.

سلامت پوست

مواد مغذی گیاهی موجود در این سرکه قادر به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد و توقف ایجاد استرس اکسیداتیو در بدن می باشند. این باعث می‌شود تا مشکلات التهابی کاهش پیدا کرده و از پیری زودرس جلوگیری شود.

عوارض جانبی

مصرف زیاد و بیش از حد این سرکه می‌تواند با برخی از عوارض جانبی همراه باشد:

  • التهاب گلو
  • درد معده
  • سوزش معده

با توجه به قدرتمند بودن این سرکه، مصرف آن در مقادیر کم کافی است و به طور کلی مصرف متعادل آن کاملا امن می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.