خواص چغندر برای سلامتی

0

چغندر دارای خواص بسیاری برای بدن انسان است. چغندر می تواند قدرت مغز شما را افزایش دهد، سطح انرژی را بیشتر کند و بسیاری فواید دیگر برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه به بررسی خواص چغندر و اینکه چرا باید آن را همیشه در رژیم غذایی خود داشته باشیم می پردازیم.

چغندر می‌تواند فشار خون را کاهش دهد

فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان به شمار می آید. در واقع، سازمان جهانی بهداشت برآورد می کند که فشار خون بالا تقریبا ۱۳ درصد از کل مرگ و میر جهانی را تشکیل می دهد.

چغندر را وارد رژیم غذایی خود کنید. جکسون بلاتنر می گوید: چغندرها غنی از نیترات های سالم هستند. او توضیح می دهد که اکسید نیتروژن می تواند به رگ های خونی و کاهش فشار خون کمک کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ در مجله فشار خون منتشر شد که نشان داد افرادی که دارای فشار خون بالا بودند با مصرف یک فنجان آب چغندر خام و پس از دو هفته، بهبود فشار خون و التهاب را مشاهده کردند.

چغندر انرژی شما را افزایش می‌دهد

خواص چغندر می توانند به افزایش اکسیژن برای عضلات شما کمک کنند. جکسون بلاتنر می گوید: چغندر ممکن است به شما کمک کند تا طولانی تر ورزش کنید. او می گوید: این نیز نتیجه گیری یک بررسی در ۲۰۱۷ توسط محققان اسپانیا بود، که متوجه شدند، نوشیدن آب چغندر می تواند استقامت در ورزشکاران را افزایش دهد. نویسندگان این تحقیق پیشنهاد می کنند که آب چغندر را ۹۰ دقیقه بعد از شروع ورزش مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:

خواص چغندر برای مغز

جکسون بلاتنر می گوید: همراه با افزایش اکسیژن بیشتر برای عضلات شما، چغندرها همچنین ممکن است اکسیژن بیشتری را به مغز شما منتقل کنند.

چغندر و گوارش

یک فنجان چغندر حاوی تقریبا ۳٫۵ گرم فیبر است که می تواند به جلوگیری از یبوست کمک کرده و همچنین به دفع راحت تر مدفوع نیز کمک می کند.

علاوه بر این، فیبر می‌تواند از بواسیر هم جلوگیری کند که در میان افرادی که یبوست مزمن دارند یا رژیم غذایی با فیبر پایینی دارند، متداول است. بررسی سال ۲۰۱۴ توسط محققانی از دانشگاه اوکلاهوما نشان می‌دهد که در حدود ۵۰ درصد از افراد بالای ۵۰ سال، هموروئید وجود دارد.

چغندر سرشار از آنتی اکسیدان

طبق آخرین تحقیقات انجام شده، محققین به این نتیجه رسیده اند که چغندرها رنگ زرد، قرمز و بنفش خود را از سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها و یا مولکول هایی که با جلوگیری از آسیب های رادیکال های آزاد که باعث پیشگیری و جلوگیری از بیماری های خاص می شوند، دریافت می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.