فواید تمشک برای سلامتی

0

تمشک سرشار از مواد مغذی است و طیف وسیعی از فواید مختلف را برای سلامتی شامل می‌شود. این میوه به تقویت هضم، بهبود کلاژن پوست و حتی مبارزه با سرطان کمک می‌کند. در این مطلب به بررسی برخی از فواید تمشک می‌پردازیم.

آنتی‌اکسیدان

سطح آنتی‌اکسیدان‌ها در تمشک بسیار بالا است و این میوه می‌تواند برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد بسیار مناسب باشد. ۱۰۰ گرم تمشک حاوی ۲۰۳۶ واحد ORAC است (واحد اندازه‌گیری آنتی‌اکسیدان در مواد غذایی). در پژوهشی که توسط سازمان کشاورزی ایالات‌متحده انجام شد، مشخص گردید که مصرف غذاهای سرشار از ORAC باعث تقویت ۱۰ تا ۲۵ درصدیِ قدرت آنتی‌اکسیدانی خون در بدن انسان می‌شود.

محافظت از حافظه

همچنین در پژوهش سازمان کشاورزی ایالا‌ت‌متحده، محققین یافتند که مصرف غذاهای سرشار از ORAC از جمله تمشک، می‌تواند از کاهش حافظه (از دست دادن حافظه) در درازمدت جلوگیری کند.

محافظت از رگ‌های خونی

در این مطالعه مشخص گردید که فواید تمشک و به طور کلی غذاهای سرشار از ORAC از آسیب به رگ‌های خونی کوچک جلوگیری می‌کنند.

ضدپیری

تمشک توانایی آنتی‌اکسیدانی قدرتمندی دارد و با رادیکال‌های آزادی که با افزایش سن در ارتباط هستند مبارزه می‌کند. این رادیکال‌ها می‌توانند باعث بروز چین‌وچروک و سایر علائم پیری شوند.

فواید تمشک برای پیشگیری از سرطان

تمشک به طور خاص سرشار از ترکیباتی طبیعی به نام آنتوسیانین‌ها است که ترکیبات ضد سرطان قدرتمندی می‌باشند. یک رژیم سرشار از تمشک می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند.

کاهش سرعت رشد سرطان

در پژوهشی، محققین یافتند که عصارۀ تمشک رشد سلول‌های سرطان ریه در انسان را مهار می‌کند. در عین حال، تمشک اثرات مشابهی بر روی سایر سرطان‌ها دارد، اما آزمایشات کمی در این مورد انجام گرفته است.

عملکرد ضد التهابی

التهاب، ریشۀ بسیاری از بیماری‌های جدی و مزمن است که از آرتریت تا بیماری قلبی را شامل می‌شود. به گزارش پژوهشی، تمشک خواص ضد التهابی قدرتمندی دارد که می‌تواند برای سرکوب التهاب بسیار مفید باشد.

تقویت غدد آدرنال

تمشک منبع بسیار خوبی از ویتامین ث است. غدد آدرنال یا غدد استرس، بسیار به ویتامین ث وابسته هستند و ذخایر ویتامین ث آنها می‌تواند در اثر استرس سریعا تخلیه شود. مصرف تمشک کمک می‌کند تا این نیاز غدد آدرنال تامین شود.

زخم‌های معده

تمشک حاوی ترکیبات ضد التهابی قدرتمندی به نام الیگاتانین‌ها است که بر اساس گزارشات مطالعه‌ای، می‌توانند التهاب دیواره معده را به طور چشمگیری کاهش دهند. در این مطالعه، کسانی که به طور منظم تمشک مصرف می‌کردند، زخم‌های معده‌شان به میزانِ ۸۸ درصد کاهش پیدا کرد.

سلامت دهان

بر اساس مطالعه‌ای که در Journal of Periodontal Research منتشر شده است، تمشک اثری ضد باکتریایی دارد و بسیار برای سلامت دهان مفید می‌باشد.

تقویت کلاژن

کلاژن نوعی پروتئین حیاتی در بدن است که برای تشکیل تاندون‌های سالم، رباط‌ها و پوست ضروری می‌باشد. با افزایش سن، سطح کلاژن در بدن کاهش می‌یابد، اما می‌توان با مصرف تمشک این کاهش را جبران کرد. تمشک از بهترین مواد غذایی برای حفظ کلاژن پوست می‌باشد.

سایر فواید تمشک

  • تمشک نیاز بدن به منگنز را تامین می‌کند.
  • کمک به تنظیم حرکات روده و اجابت مزاج.
  • کمک به لخته شدن خون به طور سالم.
  • تقویت سیستم ایمنی بدن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.