خواص ترب کوهی | تقویت سیستم ایمنی و تسکین درد

0

هزاران سال است که از ترب کوهی به‌عنوان گزینه‌ای دارویی برای درمان مشکلات مختلفی – از پاک کردن عفونت‌های سینوسی گرفته تا کمک به هضم – استفاده می‌شود. یونانیان باستان حتی از این گیاه به‌عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی استفاده می‌کرده‌اند. در این مقاله به بررسی خواص ترب کوهی می‌پردازیم.

ترب کوهی (نام علمی: Armoracia rusticana) به خانوادۀ شب‌بویان یا کلمیان تعلق دارد که گیاهانی نظیر بروکلی، خردل و واسابی (ترب ژاپنی) نیز در این خانوادۀ گیاهی قرار دارند. در واقع خمیر واسابی‌ای که در رستوران‌های سوشی میل می‌کنید، ترکیبی از ترب کوهی و رنگ خوراکی است. پرورش ترب کوهی بسیار راحت‌تر از ترب ژاپنی می‌باشد.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به خواص ترب کوهی

تقویت سیستم ایمنی

نشان داده شده که برخی از ترکیبات ترب کوهی از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کنند. ایزوتیوسیانات‌ها مسئولِ عطرِ تندِ این گیاه هستند، این ترکیبات همچنین به تحریک واکنش ایمونولوژیک کمک می‌کنند. این واکنش عبارت است از تولید گلبول‌های سفید خون که اولین خط دفاعی بدن در برابر عفونت محسوب می‌شوند.

ترب کوهی همچنین نسبت به سایر گیاهان، حاوی مقادیر بالایی از پراکسیداز می‌باشد. پراکسیداز آنزیمی است که فعالیت ضدالتهابی داشته و ایمنی سلولی را تحریک می‌کند.

بهبود هضم

مواد شیمیایی گیاهی موجود در ترب کوهی غدد گوارشی مختلفی را تحریک می‌کنند که عبارتند از غدد بزاق، معده و روده. شاید به همین دلیل باشد که در طب سنتی از ترب کوهی به‌عنوان یک چاشنی غذایی و برای بهبود هضم استفاده می‌شود.

خواص ترب کوهی برای کنترل درد

گاهی اوقات از ترب کوهی به صورت موضعی برای تسکین درد عضله و مفصل استفاده می‌شود. نشان داده شده که این گیاه به افزایش جریان خون در پوست کمک کرده و می‌تواند التیام و کاهش درد را تشویق کند. ترب کوهی را با مقدار کمی از روغن زیتون ترکیب کنید و بر روی قسمتی از پوست که احساس ناراحتی دارد بمالید. برخی می‌گویند که این روش حتی می‌تواند در تسکین سردرد موثر باشد.

کاهش خطر سرطان

ثابت شده است که سبزی‌های موجود در خانوادۀ کلمیان حاوی ترکیبات فراوانی هستند که می‌توانند گسترش سرطان را مهار کنند. براساس نتایج مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، ترب کوهی حاوی ترکیبات ضدسرطانی است که گلوکوزینولات نام دارند. این ترکیبات به نابود کردن رادیکال‌های آزادِ سرطان‌زا کمک کرده و همچنین برخی از آنزیم‌های سم‌زدایی در بدن را فعال می‌کنند.

میزان و نوع گلوکوزینولات‌ها در ترب کوهی به اندازه و کیفیت این گیاه بستگی دارد. ریشه‌های ترب کوهی که بزرگتر و طویل بوده، حاوی مقادیر بیشتری از گلوکوزینولات هستند. پس بهتر است هنگام خرید ترب کوهی تازه، به دنبال ریشه‌های بزرگتر باشید.

خواص آنتی‌بیوتیکی

یافته نشان می‌دهند که ترب کوهی می‌تواند با انواع مختلفی از باکتری‌ها مبارزه کند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که ترب کوهی می‌تواند به اندازۀ داروهای آنتی‌بیوتیک برای مبارزه با عفونت‌های گوش، بیماری دستگاه گوارشی ناشی از باکتری‌های E. coli و Staphylococcus aureus، سینه‌پهلو، برونشیت و عفونت‌های مجاری ادراری موثر باشد.

خواص ترب کوهی برای پاکسازی سینوس‌ها

اگر یک سس ترب کوهی قوی را بو کرده باشید، احتمالا از این خاصیت بهره‌مند شده‌اید. استفاده از ترب کوهی برای کمک به درمان سینوزیت و پاکسازی مخاطِ مجاری بینی، قدمت بسیاری دارد. اگر با مشکل گرفتگی بینی مواجه هستید، مقداری از ریشه ترب کوهی رنده شده را با مقدار کمی از سرکه ترکیب کرده و عطر آن را استنشاق کنید.

کاهش احتباس آب

ترب کوهی به‌عنوان یک ادرارآور شناخته می‌شود، یعنی جریان ادرار و تحرک آب در بدن را افزایش می‌دهد. این خاصیت می‌تواند به کسانی که به ورم (ادما) یا سایر مشکلات احتباس آب دچار هستند کمک کند.

همچنین نشان داده شده که ترب کوهی برای کاهش فشارخون بالا مفید است و اثر حفاظتی بر روی رگ‌های خونی دارد. این می‌تواند تا حدودی ناشی از توانایی این گیاه در دفع مایعات اضافه از بدن باشد.

منبع care2.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.