فواید گردو برای سلامتی

0

گردو حاوی چربی‌های سالم، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. رایج‌ترین نوع گردو، گردوی انگلیسی (همان گردوی ایرانی) است که بیشترین مطالعه و پژوهش هم بر روی همین نوع انجام شده است. در این مقاله به بررسی فواید گردو می‌پردازیم.

سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها

گردو نسبت به سایر مغزهای رایج، بیشترین فعالیت آنتی‌اکسیدانی را دارد. این فعالیت ناشی از محتوای ویتامین E، ملاتونین و ترکیباتی گیاهی است که پلی‌فنول نام دارند و در گردوهای پوست‌کاغذی بیشتر یافت می‌شوند. یک مطالعه کوچک در بزرگسالان سالم نشان می‌دهد که خوردن وعده‌های غذایی سرشار از گردو از آسیب اکسیداتیوِ کلسترول LDL (کلسترول بد) جلوگیری می‌کند.

کلسترول LDL اکسید شده می‌تواند در شریان‌ها جمع شده و به تصلب شرایین منجر گردد.

منبع گیاهی امگا ۳

در میانِ مغزهای خوراکی، گردو بیشترین محتوای امگا ۳ را در خود جای داده و هر ۲۸ گرم آن، ۲٫۵ گرم امگا ۳ دارد. چربی امگا ۳ که در گیاهان وجود دارد (از جمله گردو) اسید آلفا-لینولنیک نامیده می‌شود. این چربی برای سلامتی ضروری بوده و باید در رژیم غذایی جای داده شود.

کاهش التهاب

التهاب، ریشۀ بسیاری از بیماری‌هاست؛ از جمله بیماری قلبی، دیابت نوع ۲، آلزایمر و سرطان. التهاب می‌تواند ناشی از استرس اکسیداتیو باشد.

پلی‌فنول‌های موجود در گردو به مبارزه با استرس اکسیداتیو و التهاب کمک می‌کنند. یک زیرگروه از پلی‌فنول‌ها به نام الاگیتانین (ellagitannin) ممکن است در این فرآیند نقش مهمی داشته باشد.

تشویق سلامت دل و روده

مطالعات نشان می‌دهند که اگر دل و رودۀ شما سرشار از باکتری‌ها و میکروب‌های مفید باشد، احتمال داشتن دل و روده سالم و سلامتی کلی خوب در شما بیشتر است. ترکیب ناسالمی از این میکروب‌ها می‌تواند با التهاب و بیماری در روده و سایر قسمت‌های بدن ارتباط داشته باشد و خطر چاقی، بیماری قلبی و سرطان را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

مصرف گردو برای بهبود وضعیت باکتری‌های مفید روده مناسب است و از بروز بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کند.

کاهش خطر سرطان‌ها

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف گردو ممکن است در کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های خاص از جمله سرطان سینه، پروستات و روده موثر باشد. در واقع پلی‌فنول‌های موجود در گردو هستند که خواص ضدسرطانی دارند. البته برای تایید این خاصیت گردو، به مطالعات و پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

حمایت از کنترل وزن

گردو کالری بالایی دارد، اما مطالعات نشان می‌دهند که انرژی جذب شده از گردو، با توجه به محتوای مغذی‌اش، ۲۱ درصد کمتر از چیزی است که توقع می‌رود. خوردن گردو حتی ممکن است در کنترل اشتها موثر باشد.

مدیریت دیابت نوع ۲

مطالعات مشاهده‌ای نشان می‌دهند که یکی از دلایل پیوند فواید گردو با کاهش خطر دیابت نوع ۲ این است که این مغز خوراکی به کنترل وزن کمک می‌کند. وزن اضافه خطر بالا رفتن قند خون و ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.

مکانیسم‌های گردو برای کنترل قند خون ممکن است حتی فراتر از اثرش بر کنترل وزن باشند. در مطالعه‌ای مشخص گردید که مصرف روغن گردو پرس سرد شده، می‌تواند به کاهش ۸ درصدی قند خون ناشتا کمک کند.

سایر فواید گردو

  • کمک به افزایش سن سالم
  • حمایت از عملکرد خوب مغز
  • حمایت از سلامت دستگاه تولید مثل در مردان
  • بهبود چربی خون

شما دربارۀ فواید گردو چه می‌دانید؟ نظرات و اطلاعات خود دربارۀ فواید گردو را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.