فواید پوست هندوانه

0

هندوانه یکی از آبدارترین میوه‌ها در سراسر جهان است و ۹۸ درصد از محتوای این میوه از آب تشکیل شده است. هندوانه همچنین منبع خوبی از ویتامین آ، ویتامین ث، پتاسیم، منیزیم و سایر مواد مغذی مهم می‌باشد. همانطور که می‌دانید محبوب‌ترین قسمت این میوه، گوشت قرمز یا صورتی رنگ آن است، اما همانند پسرعموی‌اش خیار، تمام قسمت‌های هندوانه قابل‌خوردن است. این یعنی می‌توان به جای دور ریختن پوست سبز رنگ هندوانه، آن را خورد! در ادامه به بررسی برخی از فواید پوست هندوانه می‌پردازیم.

اختلال نعوظ

تحقیقات نشان می‌دهند که پوست هندوانه می‌تواند برای بهبود اختلال نعوظ خفیف تا متوسط مفید باشد. پوست هندوانه بدلیل داشتن تراکم بالایی از سیترولین (نوعی اسید آمینه) به تقویت میل جنسی کمک می‌کند.

نتایج مطالعه‌ای نشان می‌دهد که مکمل‌های سیترولین می‌توانند به بهبود نعوظ کمک کنند، در حالی که هیچ‌یک از عوارض مصرف سیلدنافیل را ندارند.

بهبود عملکرد ورزشی

سیترولین می‌تواند عملکرد ورزشی شما را افزایش دهد، اگرچه شواهد موجود برای این خاصیت بیشتر حکایت و تجربه‌های شخصی هستند. برای دریافت سیترولین به شکل طبیعی، ترشی پوست هندوانه مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:

کاهش فشارخون

اگر پزشک‌تان به شما دستور داده که به دنبال کاهش فشارخون‌تان باشید، خوردن پوست هندوانه را امتحان کنید. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که مکمل‌های عصارۀ هندوانه می‌توانند به بزرگسالانی که چاق هستند، در کنترل فشارخون‌شان کمک کنند.

هندوانه همچنین یک ادرارآور طبیعی است که مصرف آن معمولا برای افرادی که فشارخون بالایی دارند توصیه می‌شود. می‌توانید برش‌های هندوانه را درون فریزر بگذارید تا یخ بزنند و در یک روز گرم همانند یک بستنی از آنها لذت ببرید.

فواید پوست هندوانه برای پروستات

هندوانه منبع بسیار خوبی از لیکوپن است، که نوعی آنتی‌اکسیدان بوده و احتمالا می‌تواند برای مبارزه با سرطان پروستات مفید باشد.

تحقیقات بیشتری پیرامونِ لیکوپن و اثر آن در پیشگیری از سرطان مورد نیاز است، اما مطالعات مقدماتی در این‌باره نویدبخش هستند. لیکوپن در پوست گوجه‌فرنگی نیز یافت می‌شود، پس از گوجه نیز غافل نشوید.

خواص ادرارآور هندوانه همچنین می‌توانند به حفظ سلامت و عملکرد مجاری ادراری کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.