درمان تاول با روش های خانگی | چای سبز، سرکه سیب و روغن کرچک

0

شاید پیشگیری کردن از تاول سخت باشد، اما درمان آن کار بسیار راحتی است. در این مقاله به بهترین روش‌های طبیعی و خانگی برای درمان تاول می‌پردازیم.

پیشگیری با دئودورانت

برای درمان تاول باید بدانید که رطوبت و اصطکاک اوضاع را بدتر می‌کند، بنابراین خشک نگه داشتن پا می‌تواند به پیشگیری از بروز تاول کمک کند. قبل از پوشیدن کفش‌های جدیدتان، ژل دئودورانت را به اطراف و بالای پای تمیز و خشک بمالید.

چسب زخم

چسب زخم اصطکاک را کاهش داده و از تماس آزاردهنده با تاول جلوگیری می‌کند. اینکه چگونه از چسب استفاده کنید، می‌تواند بر روی درمان تاول اثر بگذارد. طوری چسب را بزنید که چادر کوچکی بر روی تاول ایجاد کند: دو سمت چسبناک نوار زخم را به یکدیگر نزدیک کنید تا قسمت میانیِ چسب زخم همانند یک چادر کمی بالاتر از تاول قرار گیرد. اینکار اجازه می‌دهد تا تاول نفس بکشد، اصطکاک کمتری داشته و سرعت بهبودی آن افزایش یابد.

چای سبز

چای سبز حاوی خواص ضدالتهابی است و به درمان تاول کمک می‌کند. ابتدا سه چای کیسه‌ای را درون آب جوش دَم کنید. سپس یک قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید (خواص ضدعفونی‌کننده دارد). اجازه دهید خنک شود، سپس تاول را درون این محلول فرو کنید. اگر تاول در جایی قرار دارد که نمی‌توان آن را درون محلول فرو کرد، بانداژ را به محلول آغشته کنید و دور تاول بپیچید.

سرکه سیب

این روش می‌تواند سوزناک باشد، اما ارزش امتحان کردن را دارد. سرکه سیب حاوی خواص ضدباکتریایی بوده و از عفونی شدن تاولِ سرباز جلوگیری می‌کند. اگر این روش بیش از حد دردناک است، شستن تاول با هیدروژن پراکسید و پوشاندن آن با یک پماد ضدباکتری را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:

ویتامین E

ویتامین E حاوی خواص ترمیم کننده پوست است و به التیام سلول‌های پوست و جلوگیری از بروز زخم کمک می‌کند. می‌توانید کرم‌ها یا روغن‌ ویتامین E را تهیه کنید و یا قرص این ویتامین را ترکانده و مایعِ داخلِ آن را مستقیما بر روی تاول بمالید.

روغن کرچک

روغن کرچک یک روش خانگی محبوب برای درمان تاول است. قبل از خوابیدن، روغن را بر روی تاول بمالید و بگذارید شب تا صبح بماند تا به خشک کردن و درمان تاول کمک کند. می‌توانید روغن کرچک را با سرکه سیب نیز ترکیب کنید.

فندق افسون‌گر

گیاه فندق افسون‌گر حاوی تانین‌های قابض است که به خشک کردن تاول کمک کرده و آن را تمیز نگه می‌دارند. برای هر بار استفاده، از یک توپ پنبه‌ای تمیز استفاده کنید.

ژل آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یک گیاه ضدالتهابی است و به کاهش قرمزی و ورم دردناک کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که آلوئه‌ورا روشی موثر برای درمان سوختگی‌های درجه دو و سه است. بنابراین این گیاه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای درمان تاول باشد.

بگذارید تاول نفس بکشد

بسیاری از پزشکان موافقند که اگر تاول بدون هیچ پوششی و در محیطی تمیز باشد، زودتر درمان می‌شود. وقتی در خانه هستید، بانداژهای تاول را باز کنید تا هوا جریان پیدا کند و تاول زودتر خشک شود. برای پیشگیری از عفونت، یک لایۀ نازک از پماد ضدباکتری را بر روی تاول بمالید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.