روش های درمان بیماری سرخک

0

سرخک یک بیماری بسیار بد و به شدت ویروسی – عفونی است. علیرغم وجود واکسن برای این بیماری، سرخک هنوز هم در نقاط خاصی از جهان مشاهده می‌شود. با توجه به اینکه کجا زندگی می‌کنید و یا به چه نقاطی سفر می‌کنید، مهم است که با علائم و روش‌های درمان بیماری سرخک آشنا باشید.

زردچوبه

ترکیب فعال زردچوبه کورکومین نام دارد که علاوه بر نابودی رادیکال‌های آزاد، به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک کرده و در سم‌زدایی بدن نیز نقش دارد. برای درمان بیماری سرخک می‌توانید زردچوبه و دانه‌های تمر هندی را در مقادیر مساوی ترکیب کرده و روزی یک مرتبه میل کنید.

تامین آب بدن

یکی از خطرناکترین قسمت‌های بیماری سرخک، تب بسیار بالایی است که در برخی موارد پدیدار می‌شود. این تب می‌تواند سریعا آب بدن را کاهش دهد. کمبود آب بدن باعث می‌شود تا تمام اندام‌ها از جمله سیستم ایمنی بدن، عملکردی آهسته داشته باشند. برای مقابله با سرخک بسیار مهم است که آب بدن را تامین کنید. روزی ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید.

سیر

سیر سرشار از مواد مغذی مفید، آنتی‌اکسیدان‌ها، ترکیبات سولفوریک و اسیدهای طبیعی است که همگی به تحریک شدن سیستم ایمنی بدن و خنثی شدن عفونت‌های سرخک کمک می‌کنند. می‌توانید حبه‌های سیر را شب تا صبح درون آب بی‌اندازید تا خیس بخورند، سپس این آب را بنوشید. همچنین می‌توان پودر سیر را با عسل مخلوط کرد که یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمان بیماری سرخک در سراسر جهان می‌باشد.

آبلیمو

بیشتر بخوانید:

اسید سیتریک موجود در آبلیمو می‌تواند مستقیما سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. همچنین سایر ترکیبات ارگانیک آبلیمو به‌عنوان مواد ضد التهابی و ضد باکتریایی عمل می‌کنند و عفونت را از بین می‌برند.

برگ‌های چریش

استفاده از برگ‌های درخت چریش یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمان بیماری سرخک است. این برگ‌ها خواص ضد باکتریایی و ضد آلرژی دارند که گزینه‌ای ایده‌آل برای درمان علائم سرخک مانند راش پوستی همراه با خارش و عفونت می‌باشند. می‌توانید برگ‌های چریش را آسیاب کرده و تبدیل به یک خمیر کنید. این خمیر را مستقیما بر روی راش‌ها بمالید تا تسکین یابند.

آبمیوه

نوشیدن آبمیوه‌ بخش مهمی از مبارزه با سرخک است. آبمیوه نه تنها بدن را آبرسانی می‌کند، بلکه برای کاهش تب نیز ضروری می‌باشد. آبمیوه همچنین مواد مغذی مهم و آنتی‌اکسیدان‌های بدن را فراهم کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. ویتامین ث موجود در آب میوه‌ها بسیار برای درمان عفونت سرخک مهم می‌باشد.

جو

جو حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است که التهاب را تسکین داده و خارش را کاهش می‌دهند. مقداری از جو را با آب ترکیب کنید و بر روی پوست بمالید. محتوای بالای روی در جو به افزایش سرعت التیام کمک می‌کند.

سایر روش‌های درمان بیماری سرخک

  • آب نارگیل
  • میوه آمله
  • آب پرتقال
  • ژل آلوئه‌ورا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.