درمان خانگی تعریق دست و پا

0

تعریق دست و پا طبیعی است، اما گاهی اوقات این تعریق بیش از اندازه بوده و می‌تواند ناشی از مشکلاتی نظیر هایپرهیدروز یا استرس باشد. در این مطلب به بررسی چند روش طبیعی برای درمان خانگی تعریق دست و پا می‌پردازیم.

آب سرد

دستان و پاهای خود را حداکثر برای ۲۰ دقیقه درون آب سرد غوطه‌ور کنید. علاوه بر این روش، باید مطمئن شوید که به طور منظم آب خنک نیز مصرف می‌کنید.

آب لیمو

ترکیب آب لیمو و نمک می‌تواند تولید عرق را سرکوب کند. همچنین لیمو یک دئودورانت طبیعی است و می‌تواند بوی بد دست یا پا را برطرف کند. چند دقیقه بعد از مالیدن آب لیمو بر روی دست یا پا، آنها را با آب بشویید.

روغن نارگیل

یک روش برای درمان خانگی تعریق دست و پا استفاده از روغن نارگیل است. بعد از حمام کردن، می‌توانید این روغن را بر روی انگشتان یا کف دستان بمالید.

بیشتر بخوانید:

آب به همراه زغال فعال

می‌توانید یک قاشق چایخوری از زغال فعال را درون یک فنجان آب ریخته و این ترکیب را همراه با صبحانه یا شام میل کنید. برای پیشگیری از عوارض جانبی نظیر استفراغ، توصیه می‌شود که بعد از غذا خوردن این ترکیب را مصرف کنید.

چای سبز و یخ

مصرف کردن حداکثر ۴ فنجان چای سبز در روز می‌تواند به از بین بردن ناخالصی‌های بدن کمک کند. اگر علاقه‌ای به نوشیدن چای سبز ندارید، می‌توانید چای سبز و یخ را با هم ترکیب کرده و بر روی کف دستان یا انگشت‌ها بمالید. اینکار به کاهش تولید عرق کمک می‌کند.

ترفندهای موثر

برای درمان خانگی تعریق دست و پا از این ترفندها استفاده کنید:

  • لباس‌های نخی و آزاد بپوشید
  • بهداشت شخصی را رعایت کنید
  • غذاهای سالم و درست میل کنید
  • سعی کنید زندگی سالمی داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.