حساسیت به اسب – علل و علائم

0

اگرچه همانند ۱۰۰ سالِ پیش، ما دیگر به صورت روزانه با اسب‌ها در تماس نیستیم، اما حساسیت به اسب نادر نیست و حدودا ۴ درصد از تمامیِ حساسیت‌ها را در میان مردم شامل می‌شود. شورۀ سر اسب می‌تواند مسافت‌های زیادی را از طریق هوا طی کند، و گزارش شده که این شوره‌ها صدها متر دورتر از اصطبل‌ها یافت می‌شوند.

علل و علائم حساسیت به اسب

گزارشات مربوط به حساسیت اسب به صد سال پیش بازمی‌گردند، که اغلب بیماران علائم تنفسی نظیر التهاب مخاط بینی آلرژیک و آسم را تجربه می‌کردند. در واقع ۵۰ درصد از مردمی که در معرض طویلۀ اسب‌ها  قرار می‌گرفتند، علائمی تنفسی نظیر سرفه، تنگی نفس و خس‌خس‌کردن را تجربه می‌کردند. البته تجربۀ کهیر، آنژیوادم و حتی آنافیلاکسی در اثر تماس با اسب‌ها نیز عجیب نیست.

بیشتر بخوانید:

جالب است بدانید که برخی از مردم که به گربه و سگ حساسیت دارند نیز ممکن است مستعد حساسیت به اسب باشند. نوعی پروتئین موجود در خون به نام آلبومین، یک آلرژن شایع در حیوانات است که در میانِ اسب‌ها، سگ‌ها و گربه‌ها مشترک می‌باشد. به همین دلیل، برخی از افرادی که به گربه یا سگ حساسیت دارند، ممکن است علائم حساسیت را هنگام تماس با اسب‌ها نیز تجربه کنند.

درمان

درمان حساسیت به اسب بر اساس علائمی که فرد تجربه می‌کند انجام می‌شود و همان درمانی است که برای سایر حساسیت‌ها به کار گرفته می‌شود. مشاهده شده است که واکسن‌های ضدحساسیت یا ایمونوتراپی، روش‌های موثر و امنی برای درمان حساسیت به اسب می‌باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.