چگونه سحرخیز باشیم

0

اگر شما معمولا ساعت نُه صبح از خواب بیدار می‌شوید و اکنون قصد دارید ساعت شش صبح بیدار شوید، باید ابتدا برای سحرخیز شدن برنامه‌ریزی کنید و این کار را یک مرتبه انجام ندهید. در واقع باید یک روش تدریجی را در پیش بگیرید. به مدت یک هفته ساعت خود را پانزده دقیقه زودتر از روز قبل تنظیم کنید، این روش را تا زمانی که در ساعت دلخواه خود بیدار شوید، دنبال کنید. برای سحرخیز شدن عجله نکنید، زیرا در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شوید. برای اینکه به آسانی و بدون هیچ مشکلی سحرخیز شوید، توصیه‌های این مقاله را دنبال کنید.

انگیزه

ساعت زنگ‌دار را دور از خود قرار دهید تا نتوانید در هنگام زنگ زدن، به راحتی صدای آن را خاموش کنید. این روش بسیار ساده انگیزه‌ای برای بیدار شدن شماست. از صداهای بلند برای تنظیم آلارم ساعت خودداری کنید، در عوض می‌توانید صداهایی مانند داستان‌های صوتی نویسندگان مورد علاقۀ خود را انتخاب کنید.

ورزش

هورمون ها نقش موثری را در کیفیت خواب ایفا می کنند. اگر مباحث زیست شناسی تکاملی را مطالعه کنید، متوجه می شوید که مجموعه ی هورمون ها از میزان مشخصی برخوردار هستند و این در حالی است که میزان هورمون کورتیزول بدن به گونه ای تنظیم شده است تا در صبح بالا برود.

بیشتر بخوانید:

در بیشتر افراد میزان هورمون کورتیزول در اوایل صبح بسیار پایین است، در نتیجه این افراد در هنگام بیدار شدن با مشکل مواجه می شوند. برای تنظیم این هورمون، ورزش های صبحگاهی انجام دهید. حتی پنج دقیقه ورزش نیز می تواند منجر به افزایش میزان هورمون کورتیزول شود.

تغذیه

نخوردن صبحانه برای فرد مضر است. با خوردن صبحانه هایی که شامل مواد غذایی با ارزش تغذیه ای بالا هستند، به تنظیم میزان هورمون های خود کمک کنید. صبحانه ای بخورید که کمتر شبیه به دسر و بیشتر شبیه به ناهار باشد. از مصرف غلات صبحانه، وافل و نان بیگل خودداری کنید؛ در عوض در صبحانه ی خود از چربی های سالم مانند آووکادو، نارگیل و تخم مرغ استفاده کنید. همچنین خوردن سبزیجاتی مانند کلم پیچ، اسفناج و کدو نیز توصیه می شوند. این مواد غذایی مقوی، انرژی و تحرک شخص را در طول روز بالا می برند.

هدف

هنگامی که بیدار می شوید اهداف خود را به یاد بیاورید. شما باید دلیلی برای بیدار شدن داشته باشید، متاسفانه بیشتر افراد به این موضوع فکر نمی کنند.

اهداف خود را به یاد بیاورید و اجازه دهید شما را برای بیدار شدن تشویق کنند. برای اینکه سیستم عصبی خود را بهبود ببخشید، سحرخیز باشید و برای زنده بودن احساس نشاط کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.