پرورش کاهو در خانه

0

کاهو یک سبزی فوق‌العاده است که می‌توان در تهیۀ انواع غذاها و سالادها از آن استفاده کرد. اگر سبک زندگی ارگانیک را پیش گرفته‌اید و می‌خواهید تمام مواد غذایی مصرفی‌تان طبیعی باشند، پرورش کاهو در خانه برای شما ایده‌آل است. اینکار هم در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند، هم خیالتان راحت است که کاهوی‌تان ارگانیک بوده و هیچگونه مواد سمی و غیرطبیعی در آن وجود ندارد. در ادامه به آموزش پرورش کاهو در خانه می‌پردازیم.

مکان را انتخاب کنید

کاهو به مقدار زیادی تابش خورشید نیاز ندارد، اما هرچه نور آفتاب بیشتر باشد بهتر است. در خانه‌تان قدم بزنید و یک مکانِ آفتابیِ خوب را پیدا کنید. اگر ممکن است جایی را انتخاب کنید که پنجره به سمت جنوب باز شود.

انتخاب دانه‌

کاهو انواع مختلفی دارد و می‌توان دانه‌های مختلفی را برای پرورش انتخاب کرد. البته برخی از کاهوها بهتر در فضای بسته رشد می‌کنند. تحقیق کنید و کاهوی مورد علاقۀ خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

کاشت

یک ظرف کم‌عمق پیدا کنید (ظروف رستوران‌های بیرون‌بر که کف‌شان سوراخ دارند نیز مناسب‌اند). از یک خاکِ کاشت که مخصوص شروع رشد دانه است استفاده کنید. دانه‌ها را پخش کرده و لایه‌ای نازک از خاک بر روی آنها بریزید. خاک را مرطوب نگه‌دارید. دانه‌ها بعد از حدودا یک هفته جوانه می‌زنند. بعد از جوانه زدن، کمی بین جوانه‌ها فاصله دهید (حدود ۲ تا ۳ سانتی‌متر).

برداشت

به جوانه‌ها آب بدهید و بعد از حدود یک ماه، کاهویتان آماده است! می‌توانید برگ‌های بیرونی کاهو را بخورید و بگذارید برگ‌های داخلی همچنان رشد کنند.

آیا فکر می‌کردید که پرورش کاهو انقدر آسان باشد؟ تکنیک‌های شما برای پرورش این سبزی چیست؟ آنها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع care2.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.