روش های جلوگیری از جوش های سرسیاه

0

مطمئنا جوش‌های سرسیاه را تجربه کرده‌اید و یا آنها را بر روی صورت دیگران دیده‌اید. این جوش‌های ریز سرسخت هستند و از بین بردن‌شان می‌تواند کار دشواری باشد. در این مطلب به معرفی روش‌های جلوگیری از جوش های سرسیاه می‌پردازیم.

شست‌وشوی زیاد ممنوع

شستن صورت به طور ملایم، یکبار در صبح و یکبار در شب کافی است. مواد شیمیایی باعث می‌شوند تا پوست نتواند روغن‌های ضد میکروبیِ طبیعی که برای سلامتی پوست ضروری است را تولید کند.

روغن‌های طبیعی

استفاده از مرطوب‌کننده برای جلوگیری از جوش های سرسیاه عالی است، اما وقتی این محصول مملو از مواد شیمیایی باشد، به پوست آسیب می‌رساند. از روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل، جوجوبا، بادام یا روغن زیتون استفاده کنید.

کاهش مصرف لوازم آرایشی

اگر عادت کرده‌اید هر روز آرایش کنید، انجام این روش برایتان کار دشواری خواهد بود. بهترین راه این است که مصرف لوازم آرایشی خود را آرام آرام کم کنید. روزهایی که سرکار نمی‌روید و در خانه هستید، اصلا آرایش نکنید. کمتر آرایش کردن نه تنها پوست را سالمتر می‌کند، بلکه در زمان و انرژی‌تان نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

مراقبت از پوست صورت

می‌توانید از ماسک‌های صورت طبیعی برای تقویت پوست صورت استفاده کنید. این ماسک‌ها پوست را تغذیه و مرطوب کرده و همچنین در جلوگیری از جوش های سرسیاه موثر هستند. در ادامه دو ماسک صورت طبیعی را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

ماسک رس بنتونیت

رس بنتونیت برای بیرون کشیدن کثیفی و سموم پوست معجزه می‌کند. بنتونیت حاوی یون‌هایی است که منفی شارژ شده‌اند و در صورت آبرسانی، فعال می‌شوند. یون‌های مثبت موجود در کثیفی و سموم که در پوست وجود دارند، جذب این یون‌های منفی می‌شوند. کافیست این ماسک را بر روی صورت بگذارید و بنتونیت تمام کارهای دیگر را انجام می‌دهد. بعد از خشک شدن ماسک، صورت‌تان را بشویید.

برای تهیه این ماسک، این دو ماده را با هم ترکیب کنید:

  • ۱ قاشق چایخوری رس بنتونیت
  • ۱ قاشق چایخوری آب با سرکه سیب

ماسک بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر بسیار برای پوست مفید است و خواص ضد التهابی، مرطوب‌کننده و پاک‌کننده دارد. این خواص بدلیل وجود محتوای ساپونین در این بلغور است. ساپونین آنتی‌اکسیدانی است که آسیب ناشی از پرتوهای ماورای بنفش را کاهش داده و ضد خارش می‌باشد.

تهیه ماسک بلغور جو دوسر:

  • ۲ قاشق غذاخوری پودر بلغور جو دوسر
  • ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
  • مقداری آب اضافه کنید تا یک خمیر بدست آید.

طرز استفاده از ماسک‌های صورت

ماسک مورد نظرتان را بر روی صورت بگذارید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس صورت را با آب گرم بشویید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.