راه های جلوگیری از هدر دادن پول

0

هدر دادن پول نه تنها شما را در وضعیتی نامناسب و همراه با تنش قرار می‌دهد، بلکه مشکلات همراه با آن می‌توانند سلامتی جسمانی و روانی شما را نیز درگیر کرده و به آنها آسیب وارد کنند. به طور مثال نداشتن پول کافی در حساب برای پرداخت قبض برق باعث بروز استرس و اضطراب در شما شده و اگر این فشار به طور درازمدت ادامه داشته باشد، به سلامتی‌تان آسیب وارد می‌کند. در این مطلب به معرفی راه های جلوگیری از هدر دادن پول می‌پردازیم که هم به صرفه‌جویی‌ در هزینه‌هایتان کمک می‌کنند و هم برای پیشگیری از مشکلات سلامتی مفیدند.

از برندهای معروف خرید نکنید

اگر محصولی که به دنبال خرید آن هستید توسط یک برند ناشناخته عرضه می‌شود و کیفیت آن به اندازۀ محصولِ برند معروف خوب است، خریدن یک محصول گران‌تر تنها بدلیل داشتن لوگوی یک برند معروف کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.

خرید آب معدنی

تامین آبی که در منزل مصرف می‌کنید توسط بطری‌های آب معدنی به هیچ‌وجه منطقی نیست. آبی که در منزل در اختیارتان قرار داد تقریبا رایگان است، اگر نگران مزه یا کیفیت آب خانه هستید، یک فیلتر آب تهیه کنید.

خرید کتاب

به جای خرید کتاب، به نزدیک‌ترین کتابخانه بروید، عضو شوید و کتاب‌ها را قرض بگیرید. خرید کتاب‌هایی که احتمالا آنها را فقط یک مرتبه می‌خوانید، مصداق هدر دادن پول است.

بیشتر بخوانید:

کدهای تخفیف

امروزه بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی کدهای تخفیف مختلفی را برای خرید از وبسایت‌هایشان ارائه می‌دهند. برای جلوگیری از هدر دادن پول هنگام خرید اینترنتی، کمی وقت بگذارید و تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه را پیدا کنید.

تقسیم هزینۀ وسایل کم‌استفاده

اگر می‌خواهید یک ماشین چمن‌زنی، نردبان، اره‌برقی یا وسیله‌ای خریداری کنید که به ندرت از آن استفاده خواهید کرد، با همسایۀ خود مشورت کنید و اگر به توافق رسیدید، هزینۀ وسیله را نصف کرده و به طور مشترک از آن استفاده کنید.

همه‌چیز را نو خریداری نکنید

وقتی می‌توانید وسایل مورد نیازتان را با قیمت بسیار کمتری تهیه کنید، چرا باید حتما به سراغ جنس‌های نو بروید؟ می‌توانید جست‌وجو کنید و گزینه‌های خوبی را برای خرید دست دوم پیدا کنید. خرید لوازم کارکرده نه تنها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بسیار موثر است، بلکه برای محیط زیست نیز مفید می‌باشد.

هزینۀ زیاد برای غذا

غذاهای به شدت فرآوری شده نه تنها گران هستند، بلکه برای سلامتی شما نیز خطرناکند. وقت پخت‌وپز ندارید؟ سعی کنید اوقاتی که وقت‌تان خالی است در مقادیر زیاد غذا بپزید تا برای روزهای شلوغ‌تان نیز غذای آماده داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.