چگونه شیرین کننده های مصنوعی را ترک کنیم

0

بر اساس نتایج مطالعه‌ای، مشخص گردید زنانی که در دوران بارداری هر روز شیرین کننده های مصنوعی مصرف می‌کنند، فرزندشان بیشتر در خطر اضافه وزن – در اوایل دوران کودکی – خواهد بود.

مطالعات دیگری نشان می‌دهند که شیرین کننده های مصنوعی سلامت روده را تخریب کرده، گیرنده‌های طعم را ضعیف کرده و سطوح قند خون را بالا می‌برند.

توقف مصرف شیرین کننده های طبیعی می‌تواند به شما کمک کند تا سلامتی خود را حفظ کرده و زندگی سالمتری داشته باشید. شیرین کننده های مصنوعی می‌توانند در بسیاری از مواد غذایی رایج نظیر ماست، سس سالاد، سس گوجه و حتی برخی نان‌ها وجود داشته باشند.

در ادامه چند استراتژی موثر برای ترک شیرین کننده های طبیعی را بررسی می‌کنیم.

هوس‌های خود را با میوه‌ها برطرف کنید

جایگزین کردن شیرین کننده های مصنوعی با میوه‌ها می‌تواند قدمی مثبت برای سرکوب کردن هوس‌هایتان باشد. البته قند موجود در میوه‌ها به شیرینیِ شکر اضافه‌شده نیست، اما برای رفع نیازتان کافی است.

میوه‌ها حاوی فیبر هستند که برای کنترل هوس‌های غذایی مفید می‌باشد. میوه‌ها همچنین آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

مصرف قندهای طبیعی به طور متعادل

شیرین کننده های مصنوعی ممکن است نسبت به شیرین کننده های طبیعی نظیر عسل، کالری کمتری داشته باشند، اما مواد مصنوعی اثرات منفی بر سلامتی بدن دارند. عسل حاوی مواد مغذی است و می‌تواند شما را سالم نگه داشته و با بیماری‌ها مبارزه کند.

اگر عادت دارید که به چای یا قهوه‌تان شیرین کننده های مصنوعی اضافه کنید، بهتر است آنها را با عسل یا سایر شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند ملاس جایگزین کنید. همچنین به جای خریدن ماست‌های طعم‌دار، ماست ساده را انتخاب کنید و برای شیرین کردن به آن عسل اضافه کنید.

به طور کامل ترک کنید

افرادی که برای ترک مصرف شکر اقدام کرده‌اند، به شما می‌گویند که در بسیاری از مواقع حتی مصرف متعادل شکر هم جوابگو نیست. خوردن حتی مقدار کمی از شکر می‌تواند به بروز هوس‌های غذایی مختلف منجر شود. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید، شاید تنها راه این باشد که مصرف شیرین کننده های مصنوعی را به طور کامل کنار بگذارید.

توقف مصرف نوشیدنی‌های شیرین مصنوعی

این نوشیدنی‌های مضر را با آب‌های طعم‌دار خانگی جایگزین کنید. ترکیب آب و لیمو با عسل می‌تواند یک گزینۀ عالی باشد، می‌توانید از ترکیب‌های مختلف میوه‌ها نیز استفاده کنید. این شربت‌ها با طعم شیرین میوه‌ها، نیازتان به شکر را برطرف کرده و از مصرف نوشیدنی‌های مضر مثل نوشابه جلوگیری می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.