چگونه در ماه رمضان کمتر تشنه شویم

0

چگونه در ماه رمضان کمتر تشنه شویم ؟ یکی از سختی‌های روزه‌داری احساس تشنگی است که به ویژه در آب و هوای گرم می‌تواند گاهی آزاردهنده باشد. در ادامۀ این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چند ترفند ساده برای پیشگیری از تشنگی در ماه رمضان آشنا کنیم.

افطار را با آبمیوه شروع نکنید

بسیاری از مردم بدلیل فرهنگی که دارند، افطار را با دو لیوان آبمیوه شروع می‌کنند. اینکار به هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌شود، زیرا می‌تواند به چاقی و اضافه وزن منجر گردد.

آب بنوشید

آب بهترین گزینه برای تامین آب بدن بوده و برای عملکرد مناسب تمام اعضای بدن ضروری می‌باشد. آب به حل کردن مواد معدنی و مواد مغذی‌ای که از طریق غذاهای مختلف دریافت می‌کنید کمک می‌کند.

در وعدۀ سحری ۲ لیوان (نیم لیتر) آب بنوشید. افطار را با ۱ یا ۲ لیوان آب و چند عدد خرما آغاز کنید. حضرت محمد (ص) نیز افطار خود را با خرما شروع می‌کردند. از آنجایی که خرما منبع طبیعی گلوکز است، به آبرسانی بدن کمک کرده و سلول‌های بدن را تشویق می‌کند تا مایعات و انرژی بیشتری را ذخیره کنند.

آب را در کنار تخت‌خواب نگه دارید

اگر ۶۸ کیلوگرم وزن دارید، باید در طول روز ۲٫۲ لیتر آب بنوشید، اما معمولا در وعدۀ سحری تنها ۲ لیوان (نیم لیتر) آب می‌نوشید. برای جبران این کمبود باید در طول شب آرام‌آرام آب بنوشید تا نیاز بدن‌تان برطرف گردد.

بیشتر بخوانید:

نیازی نیست ۴ لیوان آب را یک‌مرتبه بنوشید

بدن شما این مقدار آب را استفاده نمی‌کند. بهترین کار این است که آب را به طور تدریجی و در طول شب دریافت کنید.

چگونه در ماه رمضان کمتر تشنه شویممواد غذایی آبدار مصرف کنید

غذاهایی نظیر خیار، فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، هندوانه، توت‌فرنگی، سیب و اسفناج کمک می‌کنند تا بدن آبرسانی شود. در وعدۀ افطار، یک سالاد گوجه، خیار و فلفل میل کنید. برای سحری نیز اسموتی‌هایی تهیه کنید که حاوی هندوانه و توت فرنگی هستند. همچنین یک سیب در وعدۀ سحری میل کنید.

کمتر عرق کنید و در آب‌وهوای گرم و مرطوب نباشید

اگر شغل‌تان به گونه‌ای است که باید زمان‌تان را در فضای باز سپری کنید، سعی کنید بخشی از این زمان را زیر سایه باشید. همچنین از انجام تمرین‌های ورزشی قدرتی در ماه رمضان و ایام روزه‌داری خودداری کنید.

در نهایت دوباره تکرار می‌کنیم که افطار را با آبمیوه شروع نکنید!

چگونه در ماه رمضان کمتر تشنه شویم ؟ اگر شما هم ترفند جالبی برای پاسخ به این سوال دارید، با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.