نکات مهم برای لاغر شدن

0

ممکن است تلاش های شما برای کاهش وزن و لاغر شدن در ابتدا با موفقیت هایی همراه بوده باشند، اما در حال حاضر هر چه آن کارها را انجام می دهید و یا پرهیز غذایی می کنید، دیگر وزنی از شما کم نمی شود. در این مطلب شما را با نکات مهم برای لاغر شدن آشنا میکنیم.

دفترچه یادداشت غذایی

شروع به نوشتن هر چیزی که در روز می خورید بکنید. هر چیزی هرچند کم را بنویسید، اگر با تعارف دوستتان یکم آجیل خوردید و یا حتی یک لیوان شیر خوردید، یادداشت کنید. امری تامسن فوق تخصص تغذیه می گوید، وقتی همه چیز را یادداشت کردید آنگاه به لیستتان یک نگاهی بیندازید، به چیزهایی که به مقدار اندک در روز مصرف کردید. همین ها نمی گذارند شما قدم آخر را بردارید و این چند کیلو آخر را کم کنید.

صبر نکنید تا گرسنه شوید

دکتر گلدمن برای لاغر شدن می گوید، یک ساعت و نیم بعد از بیدار شدن صبحانه بخورید و هر ۴ ساعت چیزی بخورید تا گرسنگی به شما فشار نیاورد. گرسنگی زیاد باعث خستگی و عقب نشینی و در نهایت شکست پروژه لاغر شدن می شود.

اندازه گیری کنید

حتی غذاها و خوراکی های سالم هم می توانند شما را چاق کنند و برنامه تان را بهم بریزند. شاید تعریف شما از یک مشت آجیل یا آن مقداری که باید مصرف کنید متفاوت باشد. پیگیر باشید و در نهایت از میزان صحیح خوراکی های مجاز روزانه اطمینان حاصل کنید.

برنامه ورزشی روتین را کنار بگذارید

بیشتر بخوانید:

بعد از مدتی بدن به تمرین روتین و همیشگی عادت می کند و باید بهش شوکی وارد شود. اگر پیاده روی می کنید، هر چند دقیقه یکبار سرعتتان را کمی تندتر کنید و یا اگر از تردمیل استفاده می کنید نیز بعد از مدتی سرعت را تغییر دهید. این ترفندها به شما یک شکم صاف هدیه می دهند.

غذا را آرام بخورید

خوردن غذا به آرامی می تواند به مغز شما کمک کند تا خود را با معده شما هماهنگ کند و احساس کند که شما سیر شده اید و این یعنی خداحافظی با شکم و چربی اضافی. سعی کنید غذا را با چنگال بخورید و خوب بجوید.

ذخیره سازی ممنوع

اگر فکر می کنید می توانید میزان کالری مصرفی مجاز روزانه را کم کرده و آن را صرفه جویی کنید و سپس یک وعده غذایی حسابی و پر کالری بخورید. بدانید که در حال اشتباه هستید و این کار تاثیر معکوس می گذارد.

آب بنوشید

تامسن می گوید، نوشابه، دلستر یا هر نوشیدنی دیگری را کنار گذاشته و بجای آنها فقط آب بنوشید. نوشیدنی ها بیشتر فریبنده هستند زیرا آنها به صورت مایع هستند و مردم فکر می کنند تاثیر در افزایش یا کاهش وزن ندارند.

احساسی چیزی نخورید

ممکن است بعد از یک روز پر مشغله و استرس بخواهید یک شیرینی یا بستنی بخورید. بهتر است ذهنتان را با چیزهای دیگری مشغول کنید و برنامه کاهش وزنتان را خراب نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.