آیا طب سوزنی برای صورت مفید است

0

تاریخچۀ طب سوزنی به قرن‌ها پیش باز می‌گردد؛ این روش بخشی از طب چینی است که می‌تواند برای درمان دردهای بدن، سردرد و یا حتی حالت تهوع موثر باشد. اما آیا طب سوزنی برای صورت و بهبود زیبایی پوست هم مفید است؟

طب سوزنی برای صورت – جایگزینی امن برای جراحی و بوتاکس

این روش درمانی – زیبایی زیرمجموعه‌ای از طب سوزنی سنتی است. گفته می‌شود که طب سوزنی می‌تواند برای جوانسازی، تسکین و بهبود سلامت پوست مفید باشد. برخلاف عمل‌های تزریقی، طب سوزنی برای صورت تنها علائم پیری را نشانه نمی‌گیرد، بلکه سلامتی کلی پوست را بهبود می‌بخشد.

آماندا بیسل، متخصص طب سوزنی می‌گوید: «این روش از داخل بدن کارش را شروع کرده و سلامتی را بهینه‌سازی می‌کند و در عین حال باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود.»

آیا طب سوزنی امن است؟

بیشتر بخوانید:

هزاران سال است که از طب سوزنی استفاده می‌شود. سازمان بهداشت جهانی آن را روشی موثر می‌داند و راهنمایی‌هایی را برای استفاده از طب سوزنی ارائه کرده است. در ایالات‌متحده، متخصصین طب سوزنی مجوز فعالیت خود را از وزارت بهداشت این کشور دریافت می‌کنند. حتما برای انجام طب سوزنی، ابتدا مجوزهای کلینیک و متخصص مربوطه را بررسی کنید.

فواید علمی طب سوزنی برای صورت

بعد از انجام طب سوزنی بر روی بدن، متخصص به سراغ صورت و انجام طب سوزنی بر روی آن می‌رود. آماندا بیسل می‌گوید: «متخصصی که فقط طب سوزنی را بر روی صورت انجام می‌دهد را پیشنهاد نمی‌کنم. اگر تعداد زیادی سوزن را بر روی صورت بگذارید و از بدن غافل شوید، این باعث احتقان انرژی در صورت می‌شود. نتیجۀ چنین اتفاقی تجربۀ کرختی، سردرد و ناراحتی است.» وقتی طب سوزنی را از بدن شروع کنید، یک جریان انرژی را تجربه خواهید کرد که از طب سوزنی برای صورت هم پشتیبانی می‌کند.

متخصص طب سوزنی بین ۴۰ تا ۷۹ سوزن کوچک و بدون درد را وارد صورت می‌کند. زمانی که سوزن‌ها پوست را سوراخ می‌کنند، زخم‌هایی را در آستانۀ پوست به وجود می‌آورند که به آنها میکروتراماهای مثبت گفته می‌شود. وقتی بدن‌تان بروز این زخم‌ها را حس می‌کند، وارد حالت «ترمیم» می‌شود. در روش میکرونیدلینگ (microneedling) برای روشن کردن پوست و اثرات ضدپیری نیز از همین ایده استفاده می‌شود، با این تفاوت که طب سوزنی کمی ملایم‌تر از این روش است و به طور میانگین ۵۰ سوراخ در صورت ایجاد می‌کند. در حالی که میکرونیدلینگ با استفاده از یک دستگاه خاص صدها سوراخ بر روی صورت به وجود می‌آورد.

این سوراخ‌ها باعث تحریک شدن سیستم‌های لنفاوی و گردش خون می‌شوند، که هردو مواد مغذی و اکسیژن را به سلول‌های پوست می‌رسانند و از داخل بدن به رشد پوست کمک می‌کنند. این فرآیند باعث رفع شدن مشکلات پوستی شده و درخشش پوست را افزایش می‌دهد. میکروتراماهای مثبت همچنین تولید کلاژن را تحریک می‌کنند. تولید کلاژن به بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، کاهش خطوط و چین‌وچروک کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.