آیا روغن زیتون برای آشپزی مناسب است

0

آیا روغن زیتون برای آشپزی مناسب است ؟ این سوال پاسخِ ساده‌ای ندارد، زیرا انواع مختلفی از روغن زیتون در بازار موجود است که برخی از آنها برای آشپزی مناسب بوده و برخی اصلا برای پخت‌وپز گزینۀ خوبی نیستند. اینکه روغنی برای آشپزی مناسب است یا نه، بستگی به نقطۀ دود آن دارد.

روغن زیتون کاملا خالص (فرآوری نشده)

این نوع روغن زیتون قوی‌ترین طعم را در میان انواع روغن زیتون دارد و نقطۀ دود آن پایین‌ترین است (۳۷۵ تا ۴۰۰ درجۀ فارنهایت). این نوع روغن زیتون برای  تف دادن غذا و استفاده در سالاد مناسب است.

روغن زیتون خالص (ویرجین)

طعم این روغن کمی خفیف‌تر بوده و نقطۀ دود بالاتری دارد (۳۹۰ درجه فارنهایت). این روغن برای تف دادن و سرخ کردن غذا در تابه مناسب است.

روغن زیتون ناب (فرآوری شده)

این روغن طعم روغن زیتون خالص را ندارد و این بدلیل فرآوری‌های شیمیایی است که بر روی این محصول انجام می‌شود. نقطۀ دود این نوع روغن ۴۱۰ درجه فارنهایت است که گزینه‌ای عالی برای کباب کردن، سرخ کردن و پخت‌وپز می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

روغن سبک

ترکیبی از روغن‌های فرآوری شده و خالص است که بالاترین نقطۀ دود را در میان انواع روغن زیتون دارد (۴۷۰ درجه فارنهایت). البته فراموش نکنید که این نوع روغن نسبت به سایر روغن‌های زیتون، کمترین خواص را دارد.

فواید استفاده از روغن زیتون برای آشپزی

استفاده از روغن زیتون برای آشپزی با فواید قابل‌توجهی همراه است که عبارتند از تقویت سلامت گوارشی، بهبود توانایی شناختی، کاهش التهاب و پیشگیری از بیماری مزمن. بالا بودن محتوای فنولیک این روغن به پیشگیری از فعالیت رادیکال‌های آزاد در بدن کمک کرده و می‌تواند از التهاب مزمن و بیماری‌هایی نظیر سرطان، بیماری قلبی – عروقی و روماتیسم مفصلی جلوگیری کند. اسیدهای چرب امگا ۳ و چربی‌های غیراشباع نیز به سلامت قلب و کاهش کلسترول کمک می‌کنند.

خطرات استفاده از روغن زیتون برای آشپزی

وقتی از این روغن برای پخت‌وپز استفاده می‌کنید، چربی‌های غیراشباع آن ثبات ندارند و ترکیبات پلی‌فنولیک می‌توانند دچار آسیب شوند. این موارد باعث می‌شوند تا روغن زیتون نسبت به سایر روغن‌ها، گزینه‌ی چندان سالمی برای آشپزی نباشد. اگر از این روغن به درستی و برای تهیۀ غذاهای مناسب استفاده کنید، این آثار منفی را تجربه نخواهید کرد. حرارت دادن به روغن زیتون به طوری که حرارت بیشتر از نقطۀ دود باشد، طعم روغن را بد کرده و بر روی طعم غذایی که با آن می‌پزید نیز اثر منفی می‌گذارد.

نکاتی برای استفاده از روغن زیتون برای آشپزی

  • حرارت را کمتر از نقطۀ دود روغن نگه دارید.
  • کمتر از مقداری که فکر می‌کنید مناسب است استفاده کنید، زیرا روغن زیتون در مقادیر کم نیز موثر است.
  • اگر مراقب وزن‌تان هستید، حواستان به کالری روغن زیتون باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.