آیا گیاهخواری مفید است

0

آیا گیاهخواری مفید است ؟ بله و نه! گیاه خواران ممکن است افراد سالمتری باشند، اما همیشه اینطور نیست. رژیم های گیاهخواری معمولا چربی اشباع، پروتئین حیوانی و کلسترول کمی دارند، اما سرشار از فیبر و فولات هستند. به همین دلیل، دنبال کردن رژیم گیاه خواری میتواند خطر ابتلا به بیماری های استخوانی، بیماری های قلبی، فشارخون بالا، دیابت، سرطان ریه و سایر سرطان ها را کاهش دهد.

البته فراموش نکنید که تنها عامل سالم بودن گیاه خواران، عادت های غذایی آنها نیست. اغلب افراد گیاه خوار به طور منظم ورزش میکنند، سیگار نمیکشند و وزن سالمی دارند.

گیاهخواری چه زمانی مضر است؟

بیشتر بخوانید:

برخی از افراد گیاهخوار ممکن است گوشت را با غذاهای مضر سرشار از چربی، شکر و کالری مانند بستنی، پنیرهای پرچرب، چیپس سیب زمینی و… جایگزین کنند. این جایگزین های ناسالم میتوانند در دراز مدت سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار داده و زمینه ساز بروز بیماری های جدی و خطرناک باشند.

پروتئین، آهن، کلسیم، روی و ویتامین های ب (به خصوص ب ۱۲) برای سلامتی ضروری هستند و کمبود این مواد در بدن – به ویژه در دوران بارداری – میتواند مشکلات جدی به وجود آورد.

نتیجه گیری

آیا گیاهخواری مفید است ؟ همانطور که گفتیم این بستگی به برنامۀ غذایی شما دارد. برای دنبال کردن یک رژیم گیاهی، حتما با متخصص تغذیه و پزشک مشورت کنید. برنامۀ غذایی شما باید طوری تنظیم شود که تمام مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن تان را تامین کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.