آیا کمربند لاغری موثر است ؟

0

همۀ ما ممکن است چیزهایی درمورد  کمربند لاغری شنیده باشیم. این کمربندها اطراف شکم را پوشش میدهند و باعث کاهش وزن می شوند که معمولا اینکار برای خلاص شدن از چربی های شکم بعد از دوران بارداری و زایمان استفاده میشود. این چربی های به وجود آمده میتواند نتیحه ی بعضی از جراحی ها باشد. اما آیا کمربند لاغری موثر است و حقیقتا باعث کاهش وزن میشود؟

این کمربندها از پارچه های کشی و بافتنی ساخته شده اند. گیره و قلاب هایی دارند که  افراد برای راحتی و در صورت نیازشان از این گیره ها برای شل و سفت کردن کمربند استفاده می کنند. امروزه علاوه بر کمربندهای ساده شکمی، کمربندهای الکتریکی جالبی نیز در بازار به فروش میرسد. این کمربندهای شکمی دارای اتصال برق هستند و با جریان الکتریکی به کم کردن چربی های ناحیه ی اطراف شکم کمک می کنند. از آنجایی که این کمربندها خیلی راحت و جم و جور هستند، شما میتوانید حتی روی آن ها لباس بپوشید و به بیرون بروید.

دقیقا در همان لحظه ایی که این کمربند را می پوشید، یک یا دو اینچ کاهش وزن را در اطراف شکم خود حس می کنید که البته موقتی است. شما میتوانید با استفاده درست و منظم از این کمربندها، شکمی صاف و اندامی تراشیده را از آن خود کنید.

آیا کمربند لاغری موثر است ؟

همانطور که در بالا گفته شد، کمربندهای لاغری برای کاهش وزن در اطراف ناحیه شکم طراحی شده اند. زیرا کاهش وزن در طراف شکم  بسیار راحت تر از کاهش وزن در دیگر قسمت های بدن است.

در واقع این کمربندها به از دست دادن و کاهش وزن در بخش های خاصی از بدن شما کمک می کنند، به طوری که  با استفاده از این وسیله می توانید از ظاهری لاغر برخوردار شوید.

اکنون در اینجا میخواهیم به بررسی کمربندهایی که در لاغری شما نقش مهمی دارند، بپردازیم:

کمربندهای ساده لاغری

این کمربندها ناحیه کاور شده را تحت فشار می گذارند، به عبارت دیگر، به عضلات و ماهیچه های شکم و پهلو فشار می آورند. این فرایند باعث کاهش چشمگیر وزن در ناحیه  شکم شما می شود.

کمربندهای لاغری الکتریکی

این کار نسبت به کمربندهای معمولی و غیربرقی خیلی سریع تر انجام می شود. درواقع این نوع کمربند پدهای الکتریکی دارد که به افراد وصل میشود و حالت ویبره مانندی را روی شکم و پهلوهایشان به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید:

حرارت این کمربند باعث فشار آوردن به ماهیچه ها و افزایش سوخت و ساز بدن در آن ناحیه  می شود، که علاوه بر اینها سوختن کالری را هم به دنبال دارد. این کمربندها کنترل هایی دارند که سطح قدرت و حرارت کمربند را تنظیم میکنند.

کمربندهایی که باعث کاهش اشتها میشوند

به غیر از کمربند های نام برده شده،  کمربندهای دیگری نیز دربازار وجود دارند که با مسدود کردن پیام گرسنگی به مغز باعث کاهش اشتهای شما می شوند.

مزایای دیگر کمربندهای شکمی

 باید بدانیم که کمربندهای شکمی فقط یک کمربند لاغری نیستند، یعنی علاوه بر کاهش وزن ، مزایای سلامتی دیگری را نیز ارائه میدهند.

دیگر عواملی که باعث مفید بودن کمربندهای شکمی می شوند عبارتند از:

  • پیشگیری از مشکلات سلامتی – می دانیم  که چاقی چندین مشکل سلامتی را به دنبال دارد پس استفاده از کمربند های لاغری نه تنها باعث کاهش وزن شما می شود،  بلکه بیماری های قلبی، فشار خون بالا و دیابت را نیز کمتر می کنند.
  • سودمند برای زن ها – به این دلیل که زن ها معمولا خواهان دور کمر باریکی هستند، این کمربندها در دستیابی به این هدف به آن ها کمک می کنند. زیرا زنان به دلیل زایمان، رژیم نامناسب، پیری و عوامل دیگر تمایل بیشتری به کاهش وزن در اطراف شکم خود دارند. درواقع این کمربندها ظاهری ظریف در بدن شما به وجود می آورند.
  • بهبود وضعیت – استفاده از این کمربندهای لاغری در بهبود وضعیت بسیار موثر است.

این وسیله از neuroprene ساخته شده است ، (neuroprene از موادی بسیار نرم، محکم و با دوام تشکیل شده است). شما بعد از پوشیدن این کمربند بلافاصله میتوانید بنشینید که در نتیجه، این کار بهبود وضعیت شما را نشان میدهد. وضعیت خوب شما نقش مهمی در کاهش دردهای کمر و گردن شما دارد.

از این رو اگر شما از چاقی و یا اضافه وزن رنج میبرید، میتوانید از کمربندهای لاغری برای کاهش وزن در ناحیه شکمتان استفاده کنید.

آیا کمربند لاغری موثر است ؟ جواب این سوال میتواند مثبت باشد، بااین حال باید بدانید که هیچ چیز مثل یک رژیم غذایی سالم، تمرین و ورزش های مناسب نمیتواند به کاهش وزن شما کمک کند.

آیا تا به حال از کمربند لاغری استفاده کرده اید؟

اگر پاسخ شما بله است، لطفا فراموش نکنید که تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع stylecraze.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.