مواد غذایی حاوی منیزیم که به تسکین اضطراب کمک می‌کنند

0

کمبود منیزیم می‌تواند باعث تغییر در عملکرد مغز شده و اضطراب را برانگیزد. تحقیقات نشان می‌دهند که پایین بودن سطح این مادۀ معدنی در بدن می‌تواند باعث بروز اضطراب و افسردگی گردد. میزان توصیه شده برای مصرف منیزیم به صورت روزانه، در مردان ۴۲۰ میلی‌گرم و در زنان ۳۲۰ میلی‌گرم می‌باشد که بسیاری از افراد از مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم غافل میشوند و در نهایت این میزان را در طول روز دریافت نمیکنند.

مواد غذایی حاوی منیزیم که برای تسکین اضطراب مفیدند

اضافه کردن غذاهای سرشار از منیزیم به رژیم غذایی می‌تواند به شما در بهبود افسردگی و اضطراب کمک کند. غذاهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را مصرف کنید تا منیزیم روزانه‌تان تامین گردد.

آووکادو

آووکادو از آن میوه‌هایی است که باید هر روز مصرف کنید. علاوه بر منیزیم، این میوه حاوی پتاسیم، ویتامین‌های ب، ویتامین کا و چربی‌های غیراشباع است.

یک آووکادوی متوسط ۱۵ درصد از نیاز روزانه به منیزیم را تامین می‌کند.

اسفناج

بیشتر بخوانید:

یکی از بهترین منابع منیزیم است؛ یک فنجان اسفناج ۱۵۷ میلی‌گرم منیزیم دارد که ۳۹ درصد از نیاز روزانه ما به این ماده معدنی است. این سبزی همچنین سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های ضدالتهاب است.

کینوآ

کینوآ یک غذای سیرکننده و کم‌کالری است که به کاهش وزن کمک می‌کند. این مادۀ غذایی به کاهش اضطراب نیز کمک می‌کند و یک فنجان از آن ۱۱۸ میلی‌گرم منیزیم دارد. کینوآ همچنین منبع خوبی از پروتئین گیاهی است.

شکلات تلخ

شکلات تلخ می‌تواند هوس شما برای شکر را برطرف کرده و در عین حال اضطراب‌تان را نیز بهبود دهد. یک تخته شکلات تلخ می‌تواند ۲۴ درصد از نیاز روزانۀ شما به منیزیم را تامین کند.

از آنجایی که شکلات تلخ حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها، منگنز، فیبر پری‌بیوتیک، مس و آهن است، می‌تواند سلامتی کلی بدن را بهبود ببخشد. یادتان باشد شکلاتی را خریداری کنید که درصد کاکائوی آن بیشتر از ۷۰ باشد.

سایر مواد غذایی حاوی منیزیم

  • بادام
  • تخم کدوی خشک‌شده
  • ماست چکیده (یونانی)
  • لوبیای سیاه
  • توفو
  • مکمل منیزیم: اگر نمی‌توانید غذاهای حاوی منیزیم را مصرف کنید، مکمل منیزیم ممکن است گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. برای خرید و مصرف این مکمل حتما با پزشک خود مشورت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.