رویش مجدد مو با روش طبیعی

0

ریزش مو از شایع‌ترین مشکلاتی است که اغلب مردم جهان آن را تجربه می‌کنند. به‌طور میانگین هر انسان در روز حدود ۱۰۰ تار مو از دست می‌دهد. ریزش مو به عوامل مختلفی وابسته است که عبارت‌اند از: ژنتیک، رژیم نامتعادل و عدم مراقبت از موها. استفاده از محصولاتی که حاوی ترکیبات شیمیایی قوی هستند نیز می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی و ریزش مو شود. خوشبختانه روش‌های طبیعی و مؤثری وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها رویش مجدد مو را تحریک کنید. در این مطلب به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی است. پروتئین و ترکیبات ویتامینی موجود در تخم‌مرغ به تغذیه شدن پوست سر و رویش مجدد مو کمک می‌کنند. قبل از شستن سر با شامپو، تخم‌مرغ خام را بر روی پوست سر و موها بمالید. هنگام شستن سر از آب داغ استفاده نکنید تا تخم‌مرغی که روی سرتان وجود دارد پخته نشود.

سرکه سیب

این سرکه به تنظیم و تعادل سطوح pH در پوست سر کمک می‌کند و همچنین سلول‌های مُردۀ پوست را که در میان تارهای مو قرار دارند از بین می‌برد. قبل از شستن سر، محلول سرکه سیب (نصف سرکه و نصف آب) را بر روی موها بریزید. اجازه دهید تا محلول به مدت ۵ دقیقه به درون پوست سر نفوذ کند و سپس سر را بشویید.

روغن بذر کتان

این روغن به افزایش جریان خون در پوست سر کمک می‌کند و همچنین فولیکول‌ها را تحریک کرده و منجر به رویش مجدد مو می‌شود. روغن بذر کتان را بر روی پوست سر ماساژ دهید و قبل از شستن سرتان، بگذارید باقی بماند تا به‌خوبی جذب پوست شود (حدود ۳۰ دقیقه).

روغن زیتون

بیشتر بخوانید:

روغن زیتون به پاک‌سازی پوست سر و فولیکول‌های مو کمک می‌کند. روغن زیتون را شب بر روی پوست سر مالیده و بگذارید تا صبح باقی بماند. صبح سرتان را با شامپو شست‌وشو دهید. استفاده از روغن زیتون خالص بهتر است؛ زیرا این روغن‌های خالص کمتر فرآوری می‌شوند و برای پوست سر و موها مفیدترند.

رویش مجدد مو با آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا یکی از روش‌های طبیعی رایج برای رویش مجدد مو می‌باشد. این گیاه می‌تواند پوست سر را آرام کرده و همچنین شورۀ سر را کاهش دهد. مقداری از ژل آلوئه‌ورا را بر روی سر و موها بمالید. همچنین می‌توانید از شامپوها یا حالت‌دهنده‌هایی که حاوی ترکیب این گیاه هستند استفاده کنید، البته ابتدا مطمئن شوید که ارگانیک هستند.

روغن نارگیل

این روغن سرشار از اسیدهای چرب است که می‌توانند برای جبران پروتئین ازدست‌رفته در پوست سر و موها مفید باشند. تحقیقات نشان می‌دهند که روغن نارگیل برای رویش مجدد مو و درعین‌حال بهبود سلامت موها و ظاهرشان مؤثر است. می‌توانید از این روغن قبل یا بعد از شستن موها استفاده کنید.

آب پیاز

آب پیاز به تقویت رشد مو کمک می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از آب پیاز نتایج مثبتی در موارد طاسی منطقه‌ای داشته است. درواقع آب پیاز به بهبود گردش خون، رشد کراتین و جریان خون در پوست سر کمک می‌کند. آب پیاز تازه را بر روی مو و پوست سرتان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس مو را با شامپو شسته و آب بکشید.

لیمو

لیمو به بهبود کیفیت پوست سر و تشویق رشد مو کمک می‌کند. همچنین لیمو به دلیل داشتن ترکیبات خاص، برای حفظ سلامت پوست سر مفید است. اگر به فکر رویش مجدد مو هستید، می‌توانید از آب‌لیمو یا روغن لیمو استفاده کنید. آب‌لیمو یا روغن لیمو را بر روی سرتان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه مو را شامپو بزنید.

منبع newhealthadvisor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.