مضرات قهوه چیست

0

علیرغم برخی مزایای بالقوه درازمدت، مصرف بیش از حد قهوه ممکن است اثرات بسیار منفی بر سلامت ما، بویژه بر روی سیستم گوارش و میزان استرس داشته باشد. با ما همراه باشید تا به طور مفصل به بررسی مضرات قهوه بپردازیم.

قهوه و هیدروکلرید اسید

خوردن قهوه با معده خالی (مصرف آن در صبح اول وقت) باعث تولید هیدروکلرید اسید می شود. این خالی از اشکال نیست چرا که HCL باید صرفا برای هضم غذا تولید شود. اگر بدن شما، HCL بیشتری جهت واکنش به یک فنجان قهوه معمولی تولید کند آن گاه ممکن است برای یک وعده غذایی بزرگ، با مشکلاتی مواجه شود.

زخم معده، IBS و ترشی معده

بسیاری از ترکیبات قهوه مانند کافئین و انواع اسیدها موجود در دانه های قهوه می توانند معده و دیواره روده کوچکتان را تحریک کنند. این برای کسانی که مبتلا به زخم معده، التهاب معده، IBS و بیماری کورن هستند شناخته شده است و پزشکان عموما به بیمارانی با این شرایط توصیه می کنند که از مصرف قهوه بطور کلی اجتناب نمایند. مصرف قهوه همچنین باعث تحریک دیواره و پوشش روده کوچک می شود که این امر بطور بالقوه می تواند منجر به اسپاسم شکم، گرفتگی و مشکلات جدی شود که اغلب بین اسهال و یبوست در نوسان است. این وضعیت بعنوان سندرم روده تحریک پذیر شناخته شده است و افراد بیشتری در سال های اخیر به این بیماری مبتلا شده اند.

مضرات قهوه برای معده

باتوجه به اینکه قهوه دریچه ماهیچه ای مری پایینی را شل می کند، رفلکس اسید و سوزش معده می تواند ناشی از مصرف قهوه باشد. این عضله کوچک، زمانی که غذا می خورید باید بصورت محکم بسته بماند تا از برگشت دوباره محتویات معده تان درون مری جلوگیری کند و در دیواره نازک آن توسط هیدروکلرید اسید احساس سوزش ایجاد نماید.

کافئین برای شل کردن دریچه ماهیجه ای مری شناخته شده است. پس کوکائین و کافئین بالای نوشیدنی های انرژی زا، همچنین می توانند در سوزش معده نقش مهمی داشته باشند اما قهوه بصورت ویژه ای باعث ایجاد این مشکل می شود.

حتی مصرف منظم قهوه بدون کافئین برای برخی افراد منجر به مشکل سوزش معده می شود و محققین معتقدند که ترکیبات دیگر در قهوه نیز می تواند به مشکلات رفلکس اسید دامن بزنند.

قهوه بعنوان یک مسهل

نوشیدن قهوه می تواند پرستالس ها را تحریک کند، فرایندی در دستگاه گوارش که ما را روانه ی سرویس بهداشتی کند. برخی افراد عمدا از آن بعنوان یک مسهل استفاده می کنند اما در این مورد مشکلی وجود دارد.

با تحریک پریستالس ها، قهوه نیز برای افزایش تخلیه شکمی مضاعف ظاهر می شود که بموجب آن محتویات معده سریعا به روده کوچک منتقل می شوند. و این در صورتی است که در اغلب موارد این اتفاق زمانی رخ می دهد که قبل هنوز غذای هضم شده بدرستی تجزیه نشده است. در این حالت تقریبا هضم شده، جذب مواد مغذی غذا بسیار سخت می شود. این امر همچنین احتمال سوزش و التهاب را در دستگاه گوارشی نیز افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

مضرات قهوه

مضرات قهوه برای کلیه ها

مصرف کنندگان سنگین قهوه ممکن است دچار کمبود مواد معدنی در رژیم غذایی خود شوند، حتی اگر غذاهایی با مواد معدنی غنی یا از مکمل ها استفاده کنند. این امر بدلیل تاثیرات قهوه در جذب آهن در معده شما و بویژه توانایی کلیه هایتان برای حفظ کلسیم، روی، منیزیوم و سایر مواد معدنی مهم می باشد.

در حالی که تمام این مواد معدنی برای غذای سالم حیاتی هستند (از یک نقطه نظر گوارشی) مخصوصا هرگونه دخالت در جذب منیزیوم نگران کننده است زیرا حفظ نظم و قاعده روده ضروری است و بسیاری از ما در حال حاضر در آن نقص داریم.

اکریلامید در قهوه 

یکی از مضرات قهوه مربوط به وجود اکریلامید در این نوشیدنی است. اکریلامید یک ماده بالقوه سرطان زا است که اگر دانه های قهوه در دمای بالا حرارت داده شوند، بوجود می آید. هرچه مواد سرخ کردنی سیاه تر شوند، احتمالا سطوح اکریلامید بالاتر خواهد بود. درواقع، قهوه نشان داده است که یکی از منابع عمده این مواد شیمیایی خطرناک در رژیم های غذایی آمریکایی است.

استرس و تنش

نوشیدن مقدار زیاد قهوه، ترشح هرمون های استرس کورتیزول، اپینفرین و نورپیفورین را افزایش می دهد. این مواد شیمیایی ضربان قلب، فشارخون و میزان تنش را افزایش می دهند (واکنش قدیمی “مبارزه یا فرار”).

ما اغلب می گوییم که باید قهوه بخوریم تا به ما انرژی بدهد. اما آیا برای بسیاری از ما، بجای آنکه به ما انرژی بدهد، تبدیل به نوعی از استرس عصبی نشده است که همواره آرامش را برایمان دشوار می کند؟ شاید این امر شما را برای ارتباط برقرار کردن با تشریفات اداری ترغیب کند اما در دراز مدت پیامدهای مربوط به سلامتی این نوع از استرس مداوم، قابل توجه است.

هورمون های استرس ترشح شده هنگام نوشیدن یک فنجان قهوه همچنین در فرایندهای گوارشی دخالت می کنند. زمانی که شما در حالت “حمله یا فرار” قرار دارید، بدنتان منابعش را برای آمادگی دربرابر یک تهدید بالقوه آماده می کند و فرایند هضم را با مشکل مواجه می کند.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد رویکردی دفاعی درباره قهوه خود دارند و احتمالا خوششان نمی آید همه این مشکلات بهداشتی و سلامتی مرتبط با آن را بشنوند. اما اگر شما متن را مطالعه کرده اید، شاید احساس می کنید که ذره ای کم کردن و یا بکلی جایگزین کردن آن ارزشش را داشته باشد.

اگر در معرض هرگونه مشکلات گوارشی مذکور قرار دارید و یا صرفا احساس می کنید قهوه، جاذبه زیادی برای شما دارد اما نمی دانید چگونه از شرش خلاص شوید، قدم بعدی، برنامه ای برای جایگزین کردن مضرات قهوه با نوع جدیدی از نوشیدنی است که طعم مشابه دارد اما در واقع سالم است و همچنین روشی ساده برای کاهش مشکلات ناشی از کافئین در زمان جایگزینی می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.