پرخاشگری منفعلانه چیست و چه علائمی دارد

0

اغلب ما می‌توانیم پرخاشگری مشهود را شناسایی کنیم. اگرچه مورد توهین، نقد یا تحقیر قرار گرفتن حس خوبی نیست، اما حداقل می‌دانید که چرا ناراحت شده‌اید. اما گاهی اوقات افرادی که در اطراف ما هستند، مانند اعضای خانواده، دوستان و همکاران، باعث ناراحتی ما می‌شوند، ولی نمی‌دانیم دقیقا علت این ناراحتی چیست. به طور مثال، ممکن است همکار شما برای بار سوم در طول هفته جواب سلام‌تان را ندهد. در این شرایط با خودتان فکر می‌کنید که شاید حواس همکارتان پرت بوده، اما در عین حال احساس ناراحتی می‌کنید. اگر مکررا با چنین رفتارهایی در میان اطرافیانتان روبه‌رو هستید، ممکن است در معرض پرخاشگری منفعلانه باشید.

تشخیص پرخاشگری منفعلانه نسبت به پرخاشگری مشهود بسیار دشوارتر است. همانطور که از عبارت «پرخاشگری منفعلانه» پیداست، این رفتار تمایلی است به بروز خصومت به طور غیرمستقیم و به وسیلۀ توهین‌های نامحسوس، کج خلقی، یک‌دند‌گی، یا ممانعت از انجام وظایف.

حتی زمانی که عواقب روانی این نوع رفتار را تجربه می‌کنید، باز هم بعلت غیر مستقیم بودن آن، تشخیص‌اش کار دشواری است. در ادامه چند نشانۀ پرخاشگری منفعلانه را بررسی می‌کنیم که به شما در تشخیص این نوع رفتار کمک خواهند کرد.

نادیده گرفتن

در حالت استاندارد، این ویژگی شامل نادیده گرفتن فرد به طور کامل، خودداری از جواب دادن به سوال‌های او و حتی شاید نادیده گرفتن حضور آن فرد باشد. در مواردی ممکن است فرد از روش‌های نامحسوسی استفاده کند. به طور مثال ممکن است در موقعیت‌های تصادفی شما را در راهروی محل کار نادیده بگیرد تا متوجه نشوید که این اتفاق تصادفی بوده یا عمدی می‌باشد.

توهین‌های نامحسوس

بیشتر بخوانید:

اغلب ما توهین‌های مشهود را متوجه می‌شویم، اما تشخیص توهین نامحسوس می‌تواند دشوار باشد. ممکن است همکارتان وانمود کند که در حال تعریف کردن از شما می‌باشد، اما در واقع اگر توجه کنید، متوجه خواهید شد که در پشتِ این تعریف توهینی پنهان شده است. به طور مثال شما گزارش کارتان را تحویل مدیر می‌دهید، و او می‌گوید «کارت خیلی خوب بوده»، تا اینجا این گزاره یک تعریف محسوب می‌شود، اما سپس می‌گوید «تقریبا به خوبیِ کار محسن (همکارتان)»، این دیگر تعریف نیست و یک توهین نامحسوس است.

کج‌خلقی

حضور داشتن در اطراف افرادی که همواره به طور نامحسوس بداخلاقی و کج‌خلقی می‌کنند بسیار آزاردهنده است. یک آدم کج‌خلق لبخند نمی‌زند، حتی زمانی که همکارش یک لطیفه تعریف می‌کند و تمام همکاران شروع به خندیدن می‌کنند. وجود چنین فردی در محیط کار بسیار آزاردهنده است و بر روی خلق‌وخوی تمام افراد اثر منفی می‌گذارد.

یک‌دندگی

یک‌دندگی و لجبازی می‌تواند در برخی موقعیت‌ها یک ویژگی شخصیتی مفید باشد، به خصوص زمانی که برای ثابت کردن خودتان پافشاری می‌کنید. اما گاهی اوقات یک‌دندگی یک روش نامحسوس برای مجازات است. فردی که به طور غیرمستقیم لجباز است، معمولا از موقعیت یا طرز نگاهِ خود به طور دقیق و با استدلال‌های خوب دفاع می‌کند. این باعث می‌شود تا شما نتوانید کاملا حرف او را بر اساس نداشتن دلایل کافی رد کنید. در عین حال، تنها دلیل چنین فردی برای دفاع از موقعیت‌اش این است که این موضوع شما – یا افراد دیگری که به او گوش می‌دهند – را آزار می‌دهد.

انجام ندادن وظایف

اغلب ما با بچه‌های لجباز آشنا هستیم؛ وقتی کودکان به یک سن خاصی می‌رسند، معمولا از انجام کارهایی که به آنها گفته شده سر باز می‌زنند، اما خب آنها بچه‌اند. تحمل چنین رفتاری در یک فرد بزرگسال بسیار دشوار است. احتمالا شما هم یک همکار دارید که همواره به دنبال یافتن راه‌هایی برای در رفتن از زیر کارها و وظایف‌اش است. این افراد مسئولیت کامل کارها را بر عهدۀ دیگران انداخته و وظایف‌شان را به موقع به اتمام نمی‌رسانند. اگر این رفتارها ناشی از استرس کار، مشکلات خانوادگی یا تعلل شخصیتی باشند، نمی‌توان آن را پرخاشگری منفعلانه قلمداد کرد. اما اگر این رفتارها مکرر بوده و به طور مشخص ناشی از استقلال و عوامل خارجی نباشند، می‌توان گفت که فرد به پرخاشگری منفعلانه دچار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.