کالری پیتزا | کالری یک برش پیتزا

0

شاید کمتر کسی را پیدا کنید که به پیتزا علاقمند نباشد، حتی شده یک برش! پیتزا شاید طعم بسیار لذیذی داشته باشد ولی بد نیست بدانید کالری بالایی را نیز میل می فرمایید. غذای پرچرب پرطرفدار تاثیرات بدی نیز بر بدن دارد. در ادامه این مقاله به میزان کالری پیتزا ، کالری یک برش پیتزا ، تاثیر پیتزا بر بدن، میزان نمک موجود در این غذا و… می‌پردازیم. با سیمای سلامت همراه باشید.

میزان کالری یک برش پیتزا

کالری پیتزاهای مختلف با هم متفاوت است. به عنوان مثال کالری یک برش پیتزا پپرونی عدد ۳۰۰ می باشد. همین برش پیتزا خوشمزه ۶۸۰ میلی گرم نمک و ۱۲ گرم چربی نیز در خود جای داده است. برش پیتزاهای دیگر نیز کم و بیش همین مقدار است و البته یک برش پیتزا سبزیجات تقریبا ۲۰۰ کالری دارد. حال در نظر بگیرید که یک پیتزا کامل که شامل ۸ تکه می باشد را میل بفرمایید. بهتر است کالری پیتزا کامل را خودتان محاسبه بفرمایید تا فراموشتان نشود!

مضرات پیتزا

میزان نمک موجود در پیتزا باعث بیماری های قلبی و فشار خون شده و مرگ را جلو می اندازد.

بیشتر بخوانید:

مخمر استفاده شده در پیتزا برای ریفلاکس معده بسیار مضر بوده و اسید معده را بالا می برد. افرادی که مبتلا به بیماری های گوارشی می باشند و یا معده های حساسی دارند، با احتیاط پیتزا میل کنند.

حساسیت به لاکتوز، پیتزاهایی که برای تولید خمیر آن ها از شیر استفاده می شود می توانند برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند مشکل ایجاد نماید.

مصرف زیاد پیتزا در ماه میزان اسید چرب ترانس جذب شده در بدن را بالا می برد. این ماده دشمن سلامتی تان می باشد و انواع بیماری هایی چون کبد چرب، سرطان، گرفتگی عروق و مشکلات قلبی را به همراه دارند.

کالباس و سوسیس استفاده شده در پیتزا به دلیل مواد مضری که برای تهیه آن ها استفاده می شوند تاثیرات بدی را بر دستگاه گوارش دارند.

چگونه اثرات مخرب پیتزا را از بین ببریم؟

برای دفع مواد مضر در پیتزا به سراغ میوه و سبزیجات بروید! سالاد کاهو، فلفل دلمه ای، گوجه فرنگی، زیتون، ذرت، نخود فرنگی، آبلیمو تازه و یا مرکبات بهترین خوراکی های طبیعی برای دفع مواد مضر پیتزا هستند.

منبع healthination.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.