دلایل تعریق هنگام غذا خوردن

0

هیچکس دقیقا نمی‌داند که علت تعریق هنگام غذا خوردن چیست. تنها چیزی که محققین کشف کرده‌اند این است که دو مکانیسم متفاوت در تعریق هنگام غذا خوردن نقش دارند: مکانیسم فیزیولوژیکی و مکانیسم غیر فیزیولوژیکی.

مکانیسم‌های فیزیولوژیکی

تعریق می‌تواند در هر زمانی که مشغول خوردن غذایی هستید – چه غذای تند یا داغ – اتفاق افتد. این یک واکنش فیزیولوژیکی طبیعی به غذایی است که باعث افزایش دمای بدن می‌شود. این واکنش به اینگونه است که بدن برای خنک کردن خود، شروع به تعریق می‌کند. این نوع تعریق معمولا طبیعی و عادی است.

مکانیسم‌های غیر فیزیولوژیکی

برخی از مردم هنگام خوردن هر نوع غذایی عرق می‌کنند، حتی اگر در حال خوردن بستنی باشند. به این وضعیت هیپرهیدروز چشائی یا تعریق چشائی می‌گویند. در برخی از افراد، این می‌تواند موقعیتی آزاردهنده و شرم‌آور را به وجود آورد. چنین مشکلی می‌تواند ایدوپاتی باشد، یعنی هیچ دلیل شناخته‌شده‌ای برای آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

سایر دلایلی که باعث هیپرهیدروز چشائی یا تعریق هنگام غذا خوردن می‌شوند:

  • آسیب دیدن غده پاروتید – ابتلا به هیپرهیدروز چشائی می‌تواند ناشی از نوعی آسیب غده پاروتید یا جراحی‌ای باشد که این غده را تحت تاثیر قرار داده باشد. دو غده پاروتید در بدن وجود دارند که در دو سمت صورت و در زیر گوش‌ها قرار گرفته‌اند. این غده‌ها بزرگترین غدد بزاقی در بدن هستند. بزاق مایعی است که بدن هنگام قورت دادن، جویدن و هضم غذاها تولید می‌کند. بزاق می‌تواند زمانی که غذا می‌خوریم و یا حتی به خوردن غذا فکر می‌کنیم تولید شود.
  • سایر مشکلات پزشکی که باعث هیپرهیدروز چشائی می‌شوند – هیپرهیدروز چشائی می‌تواند ناشی از برخی بیماری‌ها باشد. به چنین مشکلی هیپرهیدروز ثانویه گفته می‌شود که با بیماری‌هایی نظیر پارکینسون، دیابت، زونا صورت یا سردردهای خوشه‌ای مرتبط است. در چنین وضعیتی، تعریق را می‌توان در دو سمت صورت از جمله پیشانی، گردن، گونه‌ها، شقیقه‌ها و نواحی اطراف لب‌ها مشاهده کرد. علائم هیپرهیدروز ثانویه معمولا زمانی بروز می‌کنند که فرد هنگام دیدن یا خوردن غذا است و یا دربارۀ غذا صحبت یا فکر می‌کند.

دیابت یک مشکل شایع است که می‌تواند به هیپرهیدروز چشائی منجر شود. قند خون بالا که در بیماران دیابتی وجود دارد، می‌تواند فرد را بیشتر در معرض خطر آسیب دیدن عصب‌های مختلف در بدن قرار دهد. بر اساس گزارشات انجمن دیابت آمریکا، غذاهایی نظیر شکلات و پنیر از عوامل محرک شایع در فرآیند تعریق هستند. سایر غذاهای محرک عبارتند از: میوه تازه، سرکه، غذاهای شور، ترشی و الکل.

نکته:

اگرچه دوری کردن از غذاهای محرکِ تعریق می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، اما هرگز نباید از غذا خوردن دست بکشید. در برخی موارد، فرد آنقدر از مشکل تعریق خود شرمگین و خجل است که به طور کلی از غذا خوردن دست می‌کشد. اینکار بسیار خطرناک بوده و می‌تواند بر روی سلامتی کلی شما اثرات منفی داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.