چه کسانی به مشاوره زناشویی احتیاج دارند

0

اگر در مرحله‌ای سخت از رابطۀ خود با همسرتان قرار دارید، بهتر است بدانید که تنها نیستید. اختلاف نظر، جنجال و حتی دوره‌های فاصله گرفتن عاطفی در میان زوج‌ها رایج است. این موارد شاید قلب بسیاری را بشکند، اما باید بدانید که یک زندگی مشترک مطلوب نیازمند کوشش سخت، تعهد و گاهی اوقات مشاوره زناشویی است.

به گزارش انجمن خانواده و ازدواج در آمریکا، مشاوره زناشویی روشی موثر است و در ۹۳ درصد موارد موفقیت‌آمیز است. اما سخت‌ترین قسمت این است که تشخیص دهید آیا به مشاوره نیاز دارید یا نه. در این مطلب نشانه‌های احتیاج به مشاوره زناشویی را بررسی می‌کنیم.

سورپرایزهای زندگی

گاهی اوقات زندگی می‌تواند به طرق مختلفی شما و همسرتان را شگفت‌زده کند. مشکلات مالی، بارداری ناخواسته یا از دست دادن نزدیکان می‌توانند باعث شگفتی شما و شریک زندگی‌تان شوند. این موقعیت‌ها می‌توانند مشکلاتی را در رابطۀ زناشویی به وجود آورند و از این نظر مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص می‌تواند بسیار مفید باشد.

تعهد بزرگ

یک تعهد بزرگ نظیر ازدواج می‌تواند تغییرات ناگهانی در اولویت‌های رابطه به وجود آورد. به همین دلیل است که اغلب مشاوران پیشنهاد می‌کنند تا زوج‌ها قبل از ازدواج چندین جلسه را به مشاوره اختصاص دهند.

تالار رازها

بیشتر بخوانید:

رازها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند، به خصوص اگر در یک رابطۀ عاطفی باشید. به اشتراک نگذاشتن احساسات، مخفی کردن هزینه‌ها، عدم برقراری ارتباط دربارۀ تمایلات و رویاها همگی می‌توانند از انواع راز باشند که به رابطۀ سالم ضربه می‌زنند.

تعصبات منفی

تعصب مثبت می‌تواند به بهبود رابطه کمک کند، در حالی که تعصب منفی می‌تواند منجر به درک نادرست و دعوا شود. به طور مثال ممکن است با توجه به تجربیات گذشته تصور کنید که شریکتان یک آدم دروغگو است، در صورتی که این تعصب ممکن است با حقیقت در تضاد باشد. در این مواقع مشاوره زناشویی می‌تواند به شما کمک کند.

تن ندادن به تغییر

معایب در تمام انسان‌ها وجود دارند. معمولا شریکان زندگی با معایب یکدیگر کنار می‌آیند. اما این بدین معنا نیست که نباید در طول زندگی خود تغییر کرده و یا تکامل پیدا کنید. اجتناب از تغییر و تکامل از سمت شریک زندگی می‌تواند به مشکلی بزرگ در یک رابطه تبدیل شود. تغییر نیازمند زمان و خودآگاهی است، به همین دلیل است که مشاوره زناشویی می‌تواند در این مورد مفید واقع شود.

سایر مواردی که به مشاوره نیاز دارند:

  • از دست دادن اعتماد در رابطه
  • دشواری در ببخش یکدیگر
  • اعتیاد
  • دعواهای مداوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.