رفع استرس با حرکات یوگا

0

استرس می‌تواند مشکلات فراوانی برای سلامتی و زندگی شما ایجاد کند. ممکن است سردرد، دردهای مختلف و نداشتن تمرکز را هنگام استرس تجربه کنید. یوگا روشی بسیار خوب برای مقابله با استرس از طریق تمرینات فکری و کششی است. کلاس‌های مختلفی برای انجام یوگا وجود دارند و شما می‌توانید با مربی یوگا برای انتخاب بهترین کلاس با توجه به شرایط‌تان اقدام کنید. اگر زمان کافی برای شرکت در این کلاس‌ها را ندارید، کافیست از روش‌های تنفس یوگا برای رفع استرس استفاده کنید.

یوگا چگونه به رفع استرس کمک می‌کند؟

در ادامه اثرات حرکات یوگا بر بدن و نقش آنها در کاهش یا رفع استرس را بررسی خواهیم کرد.

آرامش ذهن

یوگا ذهن، بدن و روح آدمی را با یکدیگر ادغام و یکی می‌کند. یوگا همانند مدیتیشن بر روی تنفس و یافتن فضای مناسب برای بدن و قلب تمرکز می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند که مدیتیشن بسیار برای تسکین استرس و اضطراب شدید مفید می‌باشد. می‌توانید در منزل از تکنیک تنفس یوگا استفاده کنید تا سطوح استرس‌تان کاهش یافته و تمرکزتان افزایش یابد.

همکاری میان بدن و ذهن

بیشتر بخوانید:

در یک زندگی مدرن و امروزی، ما انسان‌ها معمولا تا جایی که ممکن باشد از خودمان کار می‌کشیم. یوگا کمک می‌کند تا نسبت به ذهن و بدن‌مان آگاهی بیشتری داشته باشیم و بر روی هر یک از قسمت‌های بدن مانند قلب، انگشتان پا و دست و یا شکم‌مان تمرکز کنیم. وقتی که بدن و ذهن‌تان با هم هماهنگی داشته باشند، استرس به طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند.

تمرینی آرامش‌بخش است

تحقیقات نشان می‌دهند که اگر تمرینی این ۴ ویژگی را شامل شود، می‌تواند برای کاهش استرس موثر باشد:

هوازی – رقابتی نبودن – پیش‌بینی‌پذیری – تکرارپذیری

خوشبختانه یوگا تمام این ویژگی‌ها را دارد و همین باعث می‌شود تا برای کاهش سطوح استرس بسیار مفید باشد.

کمک به پذیرش خویشتن

اگرچه اغلب ما استرس را در محل کار تجربه می‌کنیم، اما عواملی مانند اعتماد به نفس پایین و تعاملات نامناسب اجتماعی نیز می‌توانند باعث بروز استرس شوند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که انجام یوگا در کلاس یا به صورت تنهایی می‌تواند به توانایی فرد به پذیرش خویشتن و در نهایت کاهش اضطراب اجتماعی کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.