کاهش استرس با روش های موثر

0

بسیار مهم است که برای سلامتی جسمی و ذهنی‌تان به دنبال کاهش استرس باشید. شاید فکر کنید که این کار دشوار است؛ اما اینگونه نیست. فقط کافیست برخی از عادت‌های سالم را به زندگی روزمره خود وارد کرده و نتایج بی‌نظیر آنها را در کاهش استرس مشاهده کنید. در ادامه به معرفی ۵ روش موثر و ساده برای کاهش استرس و اضطراب خواهیم پرداخت.

گوش دادن به موسیقی

اگر تحمل یک موقعیت خاص برایتان دشوار است، پیشنهاد می‌کنیم که به آهنگ مورد علاقه‌تان پناه ببرید. هیچ چیز مانند موسیقی نمی‌تواند استرس را از ذهن‌تان خارج کند. به آهنگ‌هایی گوش دهید که خوشحال و آرام‌تان می‌کنند. اثر موسیقی بر روی مغز، بدن و فشارخون بسیار مثبت است.

کمک بگیرید

همیشه توصیه می‌شود که وقتی احساس استرس دارید، کسی را برای هم‌صحبت شدن پیدا کنید. به سراغ کسی بروید که درک‌تان کرده و با موقعیت شما احساس همدردی می‌کند. صحبت کردن دربارۀ استرس بسیار در کاهش و رفع آن موثر است.

رژیم مناسب

بیشتر بخوانید:

وقتی زیر فشار استرس هستید، احتمال برهم‌خوردگی تعادل غذایی زیاد است. در این شرایط ممکن است برای آرام شدن به سراغ غذاهای پرچرب و سرشار از قند بروید. به یا داشته باشید که یکی از روش‌های کاهش استرس دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم است. یک رژیم خوب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و کمک می‌کند تا از شر عفونت‌های مرتبط با استرس خلاص شوید.

صحبت کردن دربارۀ استرس بسیار در کاهش و رفع آن موثر است.

ورزش

ورزش کردن روشی عالی برای کاهش استرس است. وقتی تمرین می‌کنید، بدن‌تان هورمون‌های شادابی نظیر سروتونین، اکسایتوسین و دوپامین را ترشح می‌کند. این هورمون‌ها باعث می‌شوند تا احساس آرامش داشته باشید و استرس‌تان برطرف گردد. ورزش مداوم کمک می‌کند تا علائم مرتبط با استرس مزمن نیز از بین بروند.

مدیتیشن (درون‌پویی)

مدیتیشن به شما اجازه می‌دهد تا دست از تمرکز کردن بر روی مشکلات استرس‌زا بردارید. مدیتیشن همچنین آرامش‌بخش است و انجام آن به مدت ۱۵ دقیقه و دو مرتبه در روز برای افرادی که از استرس رنج می‌برند توصیه می‌شود.

منبع newhealthadvisor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.