روش های درمان ویروس پاپیلوم انسانی

0

ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) نوعی ویروس DNA است که پوست را هدف قرار می‌دهد. درمان‌های معمول برای این ویروس شامل طیف گسترده‌ای از داروهای ضدویروس هستند، اما درمان مشخصی برای این عفونت وجود ندارد. شما می‌توانید با مشورت پزشک از برخی از درمان‌های خانگی که در این مطلب معرفی می‌کنیم را برای درمان ویروس پاپیلوم انسانی استفاده کنید.

مخروط‌سانان

این گیاه ضد ویروس معروف یکی از بهترین گزینه‌های درمانی برای ویروس پاپـیلوم انسانی است. می‌توانید با استفاده از این گیاه چای تهیه کنید و سیستم ایمنی خود را تقویت کرده و بروز زگیل‌ها را کاهش دهید. ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در مخروط‌سانان می‌توانند سلول‌های سفید را تقویت کرده و اثر ضد ویروسی سیستم ایمنی را نیز افزایش دهند.

خوک طلایی

دو روش مختلف برای استفاده از این گیاه برای مبارزه با ویروس پاپیلوم انسانی وجود دارد. می‌توان از این گیاه دارویی در تهیۀ تنتور استفاده کرد و آن را به طور مستقیم بر روی زگیل‌های تناسلی مالید. همچنین می‌توانید این گیاه را به صورت مکمل مصرف کنید که در بسیاری از فروشگاه‌ها و عطاری‌ها در دسترس است.

روغن مرزنگوش

این روغن گیاهی سرشار از ترکیبات ضد ویروسی و آنتی‌اکسیدان‌هاست که آن را به گزینه‌ای موثر برای درمان ویروس پاپیلوم انسانی تبدیل کرده‌اند. از آنجایی که دسترسی به این گیاه دارویی راحت است، گزینه‌ای ارزان‌قیمت محسوب میشود. روغن مرزنگوش باید قبل از استفاده کمی رقیق شود، زیرا می‌تواند برای نواحی حساس بدن آزاردهنده باشد.

سیر

بیشتر بخوانید:

سیر یکی از گزینه‌های محبوب برای درمان طبیعی ویروس پاپیلوم انسانی است. اثرات قویِ آلیسین – ترکیب فعال سیر – شامل فعالیت‌های ضد ویروسی می‌باشد. می‌توانید شب تا صبح سیر را درون آب خیسانده و سپس آب را به طور مستقیم بر روی زگیل‌ها بمالید.

روغن درخت چای

این روغن نه تنها حاوی اثرات ضد ویروسی است، بلکه برای تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش تعداد گلبول‌های سفید خون و حمله کردن به ویروس پاپیلوم انسانی نیز مفید می‌باشد.

قارچ

قارچ‌ها حاوی خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی هستند که باعث می‌شود تا گزینه‌ای ارزشمند برای مقابله با ویروس پاپیلوم انسانی باشند. به سادگی قارچ‌ را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و از خواص آن برای مبارزه با عفونت‌ها و سرطان‌های مختلف بهره‌مند شوید.

کورکومین

خواص ضد ویروسی و ضد سرطان کورکومین ثابت شده‌اند. کورکومین که ترکیب اصلی زردچوبه است می‌تواند به طور چشمگیری سیستم ایمنی را تقویت کرده و از بدن در برابر ویروس پاپیلوم انسانی محافظت کند.

هشدار: برخی از انواع ویروس پاپیلوم انسانی به طور اساسی ضرر ندارند، اما بسیاری از آنها می‌توانند خطرناک باشند و خطر ابتلا به انواع سرطان را افزایش دهند. اگر وجود ویروس پاپیلوم انسانی را احساس کرده یا علائمی نظیر زگیل‌های تناسلی را تجربه می‌کنید، بسیار مهم است که در این‌باره با پزشک خود صحبت کنید. این درمان‌های خانگی نقش درمان مکمل را دارند و نباید با درمان رسمی و توصیه‌شدۀ پزشک جایگزین شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.