روش های درمان لرزش ماهیچه ها

0

هنگامی که ماهیچه های شما منقبض میشوند، لرزش های خفیفی در آنها احساس می‌کنید. این لرزش ها فقط در قسمت کوچیکی از ماهیچه ها رخ میدهند و اغلب تنها خودتان این لرزش ماهیچه ای را متوجه میشوید. به طور عادی این انقباض ها مدت زیادی طول نمیکشند، اما اگر به طور مداوم این انقباض ها در ماهیچه های شما رخ میدهند، بهتر است روش های درمان لرزش ماهیچه ها را بدانید تا از پیش آمدن دوباره آنها جلوگیری کنید.

این حرکات ماهیچه ای بیشتر از ه رچیز دیگری در عضلات شکمی که فاسیکولوس نامیده میشوند رخ میدهند.

عضلات پا، دست، چشم و سر نیز گاهی درگیر این انقباضات میشوند که معمولا بی ضرر بوده و مدت زیادی طول نمیکشند.

چند پیشنهاد ساده برای درمان لرزش ماهیچه ها :

بیشتر آب بنوشید

اگر شما هم به طور مداوم دچار گرفتگی عضلات هستید بهتر است مصرف آب را بیشتر کنید چرا که کم آبی بدن باعث خشکی و اسپاسم عضلات میشود. به طور استاندارد بدن ما روزانه به ۸ لیوان آب نیاز دارد اما اگر بیشتر در معرض گرما هستید و فعالیت روزانه بالایی دارید که بسیار عرق میکنید، این مقدار کافی نیست و بهتر است برای درمان لرزش ماهیچه ها میزان آب مصرفی را بالا ببرید.

حمام نمک اپسوم‌

وقتی حمام‌ نمک اپسوم یا منیزیم سولفات میگیرید، بدن خود را از منیزیم اشباع میکنید و تمام‌ سموم از بدن شما دفع میشود. فشار آب و گرمای حمام باعث تسکین تنش های ماهیچه ای میشود. میتوانید فشار و جریان آب را روی ماهیچه ای که منقبض شده است هدایت کنید. این کار باعث جریان یافتن خون در ماهیچه میشود و گرفتگی ماهیچه ای از بین میرود. همچنین‌ میتوانید در حمام و یا بعد از حمام با روغن هایی که عصاره نعنا و یا اسطوخودوس دارند ماهیچه ها را ماساژ دهید.

بیشتر بخوانید:

کمپرس آب گرم

استفاده از کمپرس های گرم روی ماهیچه باعث کاهش درد و تسکین انقباض های ماهیچه ای میشود در این روش گرما و فشاری که همزمان به ماهیچه وارد میشود باعث از بین رفتن اسپاسم و گرفتی عضلات میشود. میتوانید یک حوله را چند دقییه در آب گرم قرار دهید و بعد از گرفتن آب اضافی حوله را روی ماهیچه قرار دهید. این کار را به مدت ۱۵ دقیقه تکرار کنید و اگر هنوز هم در ماهیچه های خود دردی احساس کردید به این کار ادامه دهید.

حرکات کششی عضلات

حرکات کششی عضلات میتواند به درمان لرزش ماهیچه ها قبل از این که بیش از اندازه شوند کمک‌ کنند. این حرکات را میتوانید روی عضلات مچ پا، عضلات ران و دیگر عضلات انجام دهید و هر حرکت را ۲۰ ثانیه نگه دارید. پیاده روی یک فعالیت روزانه برای کشش عضلات است.

درمان لرزش ماهیچه ها با ماساژ

اگر از گرفتگی عضلات رنج میبرید ماساژ میتواند پاسخی بسیار عالی برای این گرفتگی ها باشد. این روش قرن هاست که برای درمان گرفتگی ماهیچه ها انجام میشود. ماساژ ماهیچه ها باعث تحریک بدن برای آزاد سازی آندروفین است. آندروفین باعث افزایش جریان خون در ماهیچه های عصبی و تسکین درد میشود.

طب سوزنی را فراموش نکنید

طب سوزنی به عنوان یک درمان جایگزین برای انقباضات عضلانی به کار گرفته میشود. در این روش که اغلب با ماساژ همراه است باعث تحریک عصب های نقاطی از بدن میشود و درد عضلات تسکین پیدا میکند. گاه بدن به چند دوره طب سوزنی برای رفع کامل درد و گرفتگی عضلات نیاز دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.