مجرد و شاداب باشیم

0

اگر به تازگی از شریک زندگی‌تان جدا شده‌اید و مدتی است که مجرد هستید، احتمالا به این فکر می‌کنید که دیگر هرگز نمی‌توانید شاداب باشید و یا خوشبختی را تجربه کنید. مجرد بودن، به خصوص در سنین بالا می‌تواند احساس سردرگمی یا تیره‌بختی در شما ایجاد کند. یاد گرفتن اینکه چگونه بدون داشتن یک رابطۀ عاطفی شاداب باشید، باعث می‌شود تا ارزش حقیقی خودتان را بهتر درک کنید. در ادامه ترفندهایی که کمک می‌کنند یک مجرد شاداب باشید را معرفی خواهیم کرد.

تمرین سپاسگزاری

هر روز وقت بگذارید و سپاسگزار چیزهایی باشید که در زندگی دارید. ممکن است که رابطۀ عاطفی‌تان با شخصی که خیلی به او اهمیت می‌دادید به پایان رسیده باشد، اما فراموش نکنید که تمام چیزهای خوبی که در زندگی دارید را از دست نداده‌اید. سپاسگزاری را به یک روتین در زندگی خود تبدیل کنید تا از فواید آن برای سلامتی نیز بهره‌مند شوید. سپاسگزاری می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش داده و شادابی را به زندگی‌تان بی‌افزاید.

بر روی خویشتن تمرکز کنید

همۀ ما معایبی داریم؛ اما بسیاری از مردم حاضر نیستند معایب‌شان را قبول کنند. دانستن اینکه چه ویژگی‌هایی در شما وجود دارند که می‌توانید آنها را بهبود دهید، باعث می‌شود تا شریک زندگی ایده‌آل‌تان را در آینده به خودتان جذب کنید. خودتان را بیشتر بشناسید و ببینید که از کدام ویژگی‌ها و خصوصیت‌هایتان راضی نیستید.  تمرکز کردن بر خویشتن بعد از یک شکست عاطفی بسیار مهم است و اجازه می‌دهد که زودتر بهبود پیدا کنید و در نهایت به انسان بهتری تبدیل شوید.

انجام فعالیت‌ها و کارهای فردی

شاید از ایدۀ انجام کارها به تنهایی متنفر باشید، اما این می‌تواند باعث شود تا چیزهایی که واقعا از آنها لذت می‌برید را در زندگی پیدا کنید. هر وقت یاد گرفتید که کارها را به تنهایی انجام دهید، آن موقع می‌توانید یاد بگیرید که چگونه یک مجرد شاداب باشید. تنهایی به رستوران، سینما یا حتی یک پیاده‌روی ساده بروید. شاید در ابتدا احساس راحتی نکنید، اما با گذشت زمان از انجام اینکارها لذت خواهید برد.

بیشتر بخوانید:

بر سایر رابطه‌ها تمرکز کنید

احتمال این زیاد است که به خاطر رابطۀ عاطفی، از سایر روابط‌تان غافل شده باشید. الآن بهترین زمان برای تقویت و بازیابی این روابط است. با خانواده یا دوستان‌تان صحبت کنید و با آنها وقت بیشتری بگذرانید. اینکار نه تنها باعث می‌شود تا کمتر احساس تنهایی کنید، بلکه افرادی که به آنها اهمیت می‌دهید – مانند دوستان یا اعضای خانواده – کسانی هستند که شما را پشتیبانی می‌کنند و در دوران مجردی همواره تشویق‌تان خواهند کرد.

هر وقت یاد گرفتید که کارها را به تنهایی انجام دهید، آن موقع می‌توانید یاد بگیرید که چگونه یک مجرد شاداب باشید.

ورزش کنید

همه باید برای سلامتی‌مان هم که شده به طور منظم ورزش کنیم؛ اما ورزش کردن در دوران مجردی از اهمیت بیشتری برخوردار است. وقتی در یک رابطه هستید، شاید انگیزه‌تان برای ورزش کردن بیشتر باشد. زیرا دوست دارید تا برای شریک‌تان در بهترین حالت ممکن باشید. اما وقتی رابطه تمام می‌شود، انگیزۀ شما نیز به پایان می‌رسد. ورزش کردن کمک می‌کند تا نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، زیرا هنگام ورزش هورمون‌های شادابی در بدن ترشح می‌شوند. دویدن، شنا کردن یا رفتن به باشگاه محله‌تان را به یک روتین روزانه تبدیل کنید تا مجرد بودن‌ از یادتان برود و احساس خوبی پیدا کنید.

به سفر بروید

با دوستان‌تان یک سفر آخر هفته را برنامه‌ریزی کنید، یا حتی می‌توانید خودتان تنهایی به سفر بروید. وقتی مجرد هستید برای مسافرت وقت بگذارید، زیرا هم هزینه‌تان کمتر است، هم برنامه‌ریزی کردن برای یک نفر بسیار راحت‌تر می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.