دستیابی به موفقیت با این ترفندها

0

با ترفندها و توصیه‌های فوق‌العادۀ ورزشکار سابق المپیک Inga Stasiulionyte، دستیابی به موفقیت و بزرگترین اهداف‌تان را تضمین کنید.

تمرکز بر تعهد، نه انگیزه

چقدر متعهد به اهداف خود هستید؟ تا چه اندازه برای شما اهمیت دارند و برای رسیدن به آن‌ها، حاضرید چه چیزی را قربانی کنید؟ اگر کاملا به اهدافتان متعهد باشید، انگیزه برای دستیابی به موفقیت خود‌به‌خود برایتان به وجود می‌آید.

به دنبال دانش باشید، نه نتایج

اگر بر روی هیجانِ کشف، پیشرفت، کاوش و تجربه تمرکز کنید، انگیزه‌تان هرچه بیشتر تقویت خواهد شد. اگر فقط بر نتایج تمرکز کنید، انگیزه‌تان ناپایدار خواهد بود. درست در آن لحظه‌ای که  می خواهید به دل طوفان بزنید، همه چیز از بین خواهد رفت. بنابراین کلید حل مسئله این است که روی سفر خود تمرکز کنید، نه مقصد خود. درمیان راه دربارۀ آنچه که یاد می‌گیرید و آنچه که می‌توانید بهبود ببخشید فکر کنید.

مسیر دستیابی به موفقیت را سرگرم‌کننده کنید

وقتی این مسیر را بیش از حد جدی بگیرید، احتمال زیادی وجود دارد که یک وزن احساسی سنگین بر دوشتان نهاده شود و چشم انداز را از دست خواهید داد و دوباره کارتان گیر می کند.

از افکار راکد خلاص شوید

افکار بر احساسات تاثیر شما می گذارند و احساسات تعیین کنندۀ چگونگی جلوۀ کارتان هستند. شما افکار زیادی در سر دارید و همیشه می توانید انتخاب کنید که روی کدام یک از موارد زیر تمرکز کنید: مواردی که شما را به طرز عاطفی (ترس، تردید) درگیر می کنند و یا آن هایی که شما را به جلو سوق می دهند (هیجان، تجربه، امتحان کردن چیزهای جدید، خروج از فاز راحت طلبی).

بیشتر بخوانید:

از تخیل خود استفاده کنید

گام بعدی پس از خلاص شدن از افکار منفی، استفاده از تخیل شماست. وقتی همه چیز به خوبی پیش می رود، شما پر از انرژی مثبت می باشید و زمانی که مشکلی را تجربه می کنید نیز باید انرژی بیشتری داشته باشید. بنابراین وضعیت خود را تغییر دهید. اگر تکرار کنید که من از کار خودم متنفرم، حدس بزنید که این کلمات چه احساساتی را تحریک می کنند؟ این مسئله تخیل است! همیشه چیزی جدید برای یادگیری حتی از بدترین رئیس جهان در خسته کننده ترین شغل نیز وجود دارد. من یک تمرین عالی برای شما دارم: فقط برای سه روز، مثبت فکر کنید و مثبت حرف بزنید. ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد.

مهربان بودن با خود را کنار بگذارید

انگیزه به معنای عمل است و اقدامات، که نتایج را به ارمغان می آورند. گاهی اوقات اقدامات شما نتایجی را که می خواهید به ارمغان نمی آورند، بنابراین شما ترجیح می دهید خوش بگذرانید و خودتان را در شرایط دشوار قرار ندهید. برای زمان بندی مناسب و برای رسیدن به یک فرصت صبر می کنید، در حالی که شما دارید خود را به رکود و گاهی حتی به افسردگی سوق می دهید. برای دستیابی به موفقیت از این حالت خارج شوید، خود را به چالش بکشید، کاری که می خواهید را انجام دهید، حتی اگر می ترسید.

از حواس پرتی‌ها خلاص شوید

چیزهای بی معنی و بوجود آورنده ی حواس پرتی همیشه سر راه شما هستند – به خصوص آن هایی که آسان و معمول بوده – و به جای تمرکز بر روی پروژه های جدید چالش بر انگیز و معنی دار، روی آن ها تمرکز می کنید. یاد بگیرید روی چیزی که از همه مهمتر است تمرکز کنید. فهرستی از کارهای وقت گیر خود تهیه کرده و سعی کنید آن ها را انجام ندهید.

به دیگران تکیه نکنید

هرگز نباید انتظار داشته باشید دیگران کاری برای دستیابی به موفقیت برای شما انجام دهند، حتی شریک، دوست یا رئیس شما. آن ها همه با نیازهای خود مشغول هستند. هیچکس شما را خوشحال نخواهد کرد یا اهداف خود را برای شما به ارمغان نخواهد آورد. همه چیز به خودتان بستگی دارد.

برنامه

سه گام بعدی تان را شناسایی کنید. تقویم هفتگی خود را پر کنید، توجه کنید که چه زمانی باید چه کاری را انجام دهید و چه چیزی در چه زمانی باید در اولویت اهمیت شما قرار داشته باشد. بررسی کنید که هر روز چه چیزی را یاد گرفته اید و چه چیزی را می توانید بهتر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.