ترفندهای نگهداری میوه و سبزیجات

0

میوه‌ها و سبزیجاتی که خریداری می‌کنید زود خراب می‌شوند؟ اگر جواب مثبت است، احتمالا به خوبی آنها را نگهداری نمی‌کنید. در این مطلب بهترین ترفندهای نگهداری میوه و سبزیجات را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

اگر همانند اغلب مردم هر چیزی که می‌خرید را بدون دقت درون یخچال می‌گذارید، احتمال اینکه مواد غذایی‌تان محتوای مغذی خود را از دست داده یا زود خراب شوند، زیاد است.

۳ قانون برای نگهداری میوه و سبزیجات

قبل از بررسی نحوۀ نگهداری مواد غذایی مختلف، ابتدا باید با ۳ قانون نگهداری میوه و سبزیجات آشنا شوید:

۱٫مواد غذایی را تمیز نکنید

قبل از ذخیره کردن میوه و سبزیجات در یخچال، آنها را نشویید. شستن باعث می‌شود تا مواد غذایی مرطوب شده و رشد باکتری‌ها بر روی آنها آسان‌تر شود. کافیست قبل از پختن یا خوردن مواد غذایی آنها را بشویید.

۲٫میوه و سبزی را درون یک کشو نگهداری نکنید

اغلب میوه‌ها ترکیبی به نام اتیلن را تولید می‌کنند که می‌تواند سرعت فاسد شدن سبزیجات نگهداری شده در کنار آنها را افزایش دهد.

۳٫بگذارید سبزی‌ها نفس بکشند

سبزیجات را درون کیسه‌های سوراخ‌دار نگهداری کنید.

نحوه نگهداری میوه و سبزیجات

در ادامه ترفندهای نگهداری برای میوه‌ها و سبزیجات مختلف را بررسی می‌کنیم.

نگهداری آووکادو

باید آووکادو را تا زمان رسیدن در دمای اتاق نگهداری کنید، زیرا دمای یخچال می‌تواند سرعت فرآیند رسیدن میوه را کاهش دهد. بعد از اینکه آووکادو کاملا رسید، می‌توانید آن را درون یخچال بگذارید. آووکادوی برش خورده را درون ظروف درب‌بسته نگهداری کنید و مقداری آب مرکبات یا سرکه بر روی آن بپاشید تا قهوه‌ای نشود.

نگهداری گوجه‌فرنگی

متخصصین نظرات مختلفی دربارۀ نگهداری از گوجه فرنگی دارند. اغلب کارشناسان توصیه می‌کنند که گوجه فرنگی را در دمای اتاق نگهداری کنید. گذاشتن گوجه در یخچال باعث می‌شود تا مزۀ آن تغییر کند.

بیشتر بخوانید:

نگهداری سیر

در یخچال گذاشتن سیر می‌تواند بافت آن را خراب کند. سیر را در دمای اتاق نگهداری کنید و پوست آن را تا زمان پختن جدا نکنید. نگهداری سیر و پیاز در کنار هم مشکلی ندارد.

نگهداری مارچوبه

یک سانتی‌متر از سر و تهِ ساقۀ مارچوبه را بچینید. سپس آن را درون یک لیوان آب به صورت ایستاده بگذارید و روی آن را با کیسه پلاستیکی بپوشانید.

نگهداری موز

احتمالا می‌دانید که موز را باید در دمای اتاق نگهداری کرد، اما شاید ندانید که نگهداری از موز در یخچال پس از اینکه کاملا رسیده باشد مشکلی ندارد. جدا کردن موز از دستۀ آن باعث می‌شود تا ترشح اتیلن کاهش پیدا کند و در نتیجه فرآیند رسیدن میوه کُند شود.

نگهداری خیار

خیار وقتی در معرض دمای زیر ۵۰ درجه باشد زودتر خراب می‌شود، البته خیار به هوای گرم هم حساس است. اگر آشپزخانه‌تان خنک است، می‌توانید خیار را بیرون از یخچال نگهداری کنید. در غیر این صورت، خیارها را پیچیده و درون کشوی یخچال بگذارید.

از گذاشتن خیار در کنار میوه‌های دیگر پرهیز کنید، زیرا خیار به شدت به اتیلن حساس است.

نگهداری سیب‌زمینی

هرگز سیب‌زمینی را درون یخچال نگذارید. نگهداری سیب‌زمینی در یخچال باعث می‌شود تا بافت آن خراب شود. این سبزی ریشه‌ای را در مکانی خنک و تاریک نگهداری کنید.

همانند خیار، باید سیب‌زمینی را به دور از میوه‌ها، پیاز و سیر نگه‌داری کنید، زیرا این مواد غذایی گازی تولید می‌کنند که باعث جوانه زدن سیب‌زمینی می‌شود.

نگهداری گلابی

آیا می‌دانستید که گلابی در یخچال زمان بیشتری سالم می‌ماند؟ البته می‌توانید این میوه را در دمای اتاق نیز نگهداری کنید تا زمانی که کاملا رسیده شود. یادتان باشد که بر روی گلابی برش خورده کمی آبلیمو بریزید تا از قهوه‌ای شدن و اکسیداسیون جلوگیری شود.

نگهداری سیب

این میوۀ مغذی را باید به طور جداگانه نگهداری کنید، زیرا میزان زیادی اتیلن تولید می‌کند. سیب اگر در دمای اتاق باشد، تا چند روز سالم می‌ماند، اما می‌توان آن را تا یک ماه درون یخچال نگهداری کرد. سیب‌ها را درون کیسۀ پلاستیکی سوراخ‌دار گذاشته و درون یک کشوی اختصاصی در یخچال قرار دهید.

اگر ترفندهای نگهداری میوه و سبزیجات دیگری سراغ دارید، آنها را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.