مهمترین ترفندهای استفاده از کانسیلر

0

آیا می‌خواهید ترفندهای استفاده از کانسیلر را برای دست یافتن به یک پوشش بی‌عیب و بدون نقص یاد بگیرید؟ پس مطالعۀ این مطلب را از دست ندهید. کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که در روند آرایش کردن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. اگر با نحوۀ صحیح استفاده از کانسیلر آشنا باشید، می‌توانید از یک تجربۀ آرایشی موفق لذت ببرید. استفادۀ نادرست از کانسیلر می‌تواند موجب شود آرایش صورت زشت به نظر برسد. در این مطلب برخی از فوت و فن‌های مهم مربوط به زیبایی – از نوع کانسیلری که قبل یا بعد از کرم پودر، باید استفاده شود تا انتخاب دستورالعملی که مناسب پوست باشد – را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

این ترفندها به شما کمک می‌کنند تا به جواب تمامی سوالاتی که در مورد کانسـیلر دارید دست یابید.

نحوۀ انتخاب یک کانسیلر مناسب

ابتدا می خواهیم به اصول کلی مربوط به کانسیلر بپردازیم. به طور برجسته ای انتخاب کانسـیلر به این بستگی دارد که چه کانسیلری با نوع پوست شما سازگار است. بنابراین، قبل از خرید کانسیلر مطمئن شوید که می دانید دقیقا به دنبال چه نوع کانسیلری هستید.

کانسیلر مایع

کانسـیلر مایع تقریبا با هر نوع پوستی از معمولی و چرب گرفته تا ترکیبی از این دو سازگار است. نحوۀ استفاده از کانسیلر مایع ساده است. این کانسیلرها پوشش قابل قبولی دارند و هر دو نوع روشن و تیره ی آن ها موجود است. به علاوه این کانسیلرها رنگی مات، ملایم و یا اطلسی مانند به پوست می بخشند. احتمال مسدود شدن منافذ پوست با استفاده از کانسیلرهای مایع بسیار کم است، بنابراین استفاده از کانسیلر مایع به افرادی که پوست حساس و مستعد جوش دارند، توصیه می شود.

کانسیلر کرم

کانسـیلر کرم برای پوست های خشک یا ترکیبی مناسب است. این کانسیلرها پوشش دهی قابل قبولی دارند و هر دو نوع متوسط و تیره ی آن ها موجود است .می توانید کانسیلر کرمی را انتخاب کنید که به پوست ظاهری براق و یا اطلسی مانند می بخشد. درجه ی غلظت و فرمول تهیه ی این کانسیلرها برای پوشاندن رنگ پریدگی پوست بسیار مناسب است. گاهی کانسیلرهای کرم پس از این که برای مدت زمانی طولانی روی پوست باقی بمانند دچار جمع شدگی می شوند. با استفاده از پنکیک روی کانسیلر می توانید از جمع شدگی آن جلوگیری کنید.

کانسیلر چسبناک

کانسیلرهای چسبناک برای پوست های خشک و حساس بسیار مناسب هستند. بسته به محصولی که انتخاب می کنید این کانسیلرها می توانند به پوست ظاهری مات و یا براق ببخشند. کانسیلرهای چسبناک پوشش دهی قابل قبولی دارند و هر دو نوع متوسط و تیره ی آن ها موجود است.

بیشتر بخوانید:

تئوری رنگ و انتخاب کانسیلر برای انواع پوست

پوست های مختلف رنگ ها و بافت های مختلفی را می طلبند. برای تنظیم رنگ پوست کانسیلری را انتخاب کنید که نیم درجه از کرم پودر شما روشن تر باشد. توجه به کلماتی مانند بی رنگ، مایل به آبی، مایل به قرمز و بژ بسیار حائز اهمیت است.

با انتخاب کانسیلری که رنگ آن مناسب پوست شما باشد، می توانید آرایش جذاب تری داشته باشید. از آن جایی که طیفی از رنگ های مختلف و متضاد با یکدیگر وجود دارند، رنگ ها می توانند یکدیگر را خنثی کنند.

  • رنگ سبز با رنگ قرمز در تضاد است
  • رنگ نارنجی با رنگ آبی در تضاد است
  • رنگ زرد با رنگ ارغوانی در تضاد است

کانسیلر

برطرف کردن لکه‌های تیره دور چشم

استفاده از کانسیلرهای مایل به قرمز باعث می شود لکه های سفید اطراف چشم زیاد مشخص نباشند. کانسیلرهایی که دارای توناژ نارنجی یا زرد هستند بهترین کانسـیلر برای محو کردن لکه های تیره ی مایل به آبی و کبود دور چشم به شمار می آیند زیرا رنگ این کانسیلرها از رنگ طبیعی پوست اندکی روشن تر است. به علاوه این کانسیلرها به برطرف کردن رنگ پریدگی و روشن شدن پوست زیر چشم شما نیز کمک می کنند. اگر در اطراف چشم خود لکه های مایل به قهوه ای دارید از یک کانسیلر هلویی رنگ، قرمز روشن و یا مایل به نارنجی استفاده کنید.

محو کردن لکه‌ها و قرمزی پوست

کانسیلرهای مایل به سبز برای محو قرمزی پوست و لکه های پوستی استفاده می شوند به علاوه می توانید از این کانسیلرها در جهت مخفی کردن جوش و جای جوش نیز استفاده کنید.

پوشاندن لکه‌های تیره

استفاده از کانسیلرهای نارنجی رنگ و هلویی همراه با کانسیلری که همیشه استفاده می کنید به طور موثری باعث می شود لکه های تیره ی پوست که می توانند ناشی از جوش،پیری،آفتاب سوختگی و حتی کک مک باشند نیز برطرف شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.