خواص زردچوبه برای بدن

0

از تقویت حافظه گرفته تا تسکین درد و التهاب، زردچوبه خواص فراوانی برای سلامتی ما انسان‌ها دارد. جای دادن این ادویۀ خوش‌طعم و زردرنگ در رژیم غذایی می‌تواند سطح سلامتی شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. خواص زردچوبه برای درمان بیما‌ری‌ها بسیار مورد توجه محققین بوده است و ما قصد داریم در ادامه به بررسی این خواص بپردازیم.

تاندونیت

ریشه زردچوبه شبیه به ریشه زنجبیل است و حاوی ترکیبات قدرتمندی می‌باشد. این ترکیبات نه تنها به زردچوبه رنگِ زرد می‌دهند، بلکه خواص ضد التهابی نیز دارند. محققین دریافته‌اند که کورکومین موجود در زردچوبه به روند درمان تاندونیت کمک می‌کند. تاندونیت مشکلی است که با التهاب تاندون‌ها همراه است.

عفونت‌های مجاری ادراری

تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که کورکومین به پیشگیری از تشکیل سنگ‌های کلیه در مجاری ادراری کمک می‌کند. به نظر می‌رسد که کورکومین در ابتدا از کریستالی شدن این سنگ‌ها جلوگیری می‌کند.

خواص زردچوبه برای تقویت حافظه

مطالعات نشان می‌دهند که تنها یک ساعت بعد از مصرف مکمل‌های حاوی ترکیبات فعال زردچوبه (کورکومین)، حافظه بهبود پیدا می‌کند و تقویت می‌شود.

محافظت در برابر آلزایمر

کورکومین حتی ممکن است در محافظت از مغز در برابر تشکیل پلاک – که در بیماری آلزایمر وجود دارد – موثر باشد. به نظر می‌رسد که کورکومین اینکار را از طریق جلوگیری از تشکیل پلاک‌های بتا آمیلوید انجام می‌دهد، که از عوامل اصلی بیماری آلزایمر می‌باشند.

سرطان پروستات

محققین دریافته‌اند که ترکیبات زردچوبه و همچنین سیب و انگور، به گرسنگی کشیدن و کوچک شدن تومورهای سرطان پروستات کمک می‌کنند. اگرچه این یافته‌ها بسیار امیدبخش هستند، اما همچنان برای بررسی جامع اثرات زردچوبه بر سرطان پروستات، به مطالعات بیشتری نیاز است.

بیماری پارکینسون

پارکینسون یک اختلال انحطاط عصبی است که با عملکردهای حرکتی ناقص و لرزش همراه می‌باشد. محققین دریافته‌اند که خواص زردچوبه می‌تواند از سیستم عصبی در برابر سمومی که در تشکیل بیماری پارکینسون نقش دارند، محافظت کند.

سایر خواص زردچوبه

  • درمان پوکی استخوان
  • درمان دیابت
  • درمان چاقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.