مقایسه کورکومین با زردچوبه

0

تولید کنندگان مکمل های غذایی، غالباً با ترفندی، خودشان را به عنوان شرکت دارویی معرفی می کنند. به نظر می رسد که گیاهان فقط یک ماده ی اصلی و فعال دارند. بنابراین، اگر آن ماده را جدا کرده و تصفیه کنید، می توانید، اثرات مفید آن را افزایش دهید. کورکومین به عنوان یک ماده ی فعال در زردچوبه شناخته می شود. اما آیا آن ماده واقعاً فعال است؟

در واقع این ماده فقط یکی از ۳۰۰ مورد از ترکیباتی است که به عنوان ادویه های غذایی به کار می رود.

مطالعات اخیر، به مقایسه ی کورکومین و زردچوبه، پرداخته اند. کورکومین، نه تنها در برابر سلول های سرطانی خوب عمل می کند، بلکه در انواع غذاها، کاربرد فراوانی هم دارد. با این حال برخی هنوز هم زردچوبه را پیشنهاد می کنند. محققان در مرکز سرطان اندرسون تگزاس، کورکومین و زردچوبه را در برابر ۷ نوع مختلف از سلول های سرطانی انسان، در آزمایشگاه، آزمایش کردند.

بیشتر بخوانید:

این تحقیق نشان می دهد که کورکومین، سلول های سرطانی پستان را از بین می برد. اما زردچوبه، سلول های بیشتری را از بین می برد. علاوه بر سرطان پستان، محققان دریافتند که توانایی زردچوبه نسبت به کورکومین، در مقابل سرطان لوزالمعده، روده ی بزرگ، میلوم، خون، لوکمی و سلول های سرطانی روده ی بزرگ بسیار قوی تر عمل می کند. دانشمندان پیشنهاد داده اند که ترکیبات دیگری از کورکومین، در مقابله با سلول های سرطانی بهتر عمل می کنند.

بیشتر مطالعات کلینیکی در خصوص درمان بیماری ها، نشان می دهند، هیچکدام از افرادی که از مکمل های کورکومین استفاده می کردند، آن مکمل ها را بدون زردچوبه استفاده نمی کنند. با این حال، کورکومین بدون زردچوبه هم دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی است.

کورکومین، اکثر فعالیت های زردچوبه را انجام می دهد. در دهه ی گذشته تحقیقات نشان داده اند که زردچوبه ی بدون کورکومین، در حقیقت، همان زرچوبه ای است که یکی از مواد فعال و مهم آن حذف شده است که این ماده بسیار موثر بوده و حتی می تواند از زردچوبه ی حاوی کورکومین نیز موثر تر واقع شود.

به عنوان مثال، در زردچوبه، ماده ای به نام Tormeron وجود دارد که می تواند خواص ضد سرطانی و ضد التهابی داشته باشد. اما این ماده از مکمل های کورکومین، تهیه شده است. پس تصور این که این تحقیق باعث می شود که مکمل های کورکومین را متوقف کنیم و به جای آن، فقط زردچوبه را استفاده کنیم، غلط است و در عوض باید انواع مکمل های به دست آمده از زردچوبه را حتما استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.