روش های افزایش ملاتونین

0

آیا با مشکلات خواب مواجه هستید؟ افزایش ملاتونین در بدن می‌تواند کمک کند تا شب‌ها همانند یک کودک به راحتی به خواب بروید. ملاتونین نوعی هورمون است که توسط غده کاجی تولید می‌شود. این هورمون برای خواب‌آلود شدن در شب حیاتی است.

اگرچه برخی از مردم برای افزایش ملاتونین از مکمل‌های حاوی این هورمون استفاده می‌کنند، اما توصیۀ ما این است که ابتدا روش‌های طبیعی را امتحان کنید. عوارض جانبی مصرف مکمل‌های ملاتونین در درازمدت هنوز به طور کامل مشخص نشده‌اند و بهتر است تا جای ممکن به این مکمل‌ها تکیه نکنید.

در ادامه روش‌های طبیعی برای افزایش ملاتونین را بررسی می‌کنیم:

روزی ۱۰ دقیقه نور آفتاب دریافت کنید

راه رفتن زیر نور آفتاب به صورت روزانه و برای چند دقیقه، می‌تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. تحقیقی نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث افزایش تولید ملاتونین در شب می‌شود.

چادر زدن (کمپینگ)

شاید عجیب به نظر برسد، اما چادر زدن در طبیعت باعث کاهش قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی شده و در نتیجه سطوح ملاتونین را عادی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

حمام داغ قبل از خواب

پژوهشی نشان می‌دهد که یک حمام داغ قبل از خواب شبانه باعث آرام شدن بدن و افزایش ملاتونین می‌شود.

دوری از نور LED در شب

احتمالا می‌دانید که نور آبی باعث مسدود شدن ملاتونین می‌شود. به همین دلیل مهم است که حداقل یک ساعت قبل از خواب، از نور آبی تلویزیون، رایانه، تلفن و سایر دستگاه‌ها دوری کنید.

دوری از الکل و کافئین

برخی از مردم تصور می‌کنند که الکل به داشتن خوابی بهتر کمک می‌کند، اما این کاملا اشتباه است. الکل ممکن است باعث شود که سریع‌تر به خواب بروید، اما در خواب عمیق اختلال ایجاد می‌کند.

همه می‌دانند که کافئین با خواب تداخل دارد. شش ساعت قبل از خوابیدن، از نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی‌های حاوی کافئین دوری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.