روش‌های از بین بردن لکه عرق زیر بغل

0

بروز لکه عرق زیر بغل بر روی لباس‌ها اجتناب‌ناپذیر است. لکه‌های عرق می‌توانند بسیار سمج باشند؛ در حالی که بسیاری از لکه‌ها با چندبار سابیدن از بین می‌روند، اما لکه‌های عرق به عمق پارچه نفوذ کرده و از بین بردن‌شان کار راحتی نیست. در ادامۀ مطلب با ما همراه باشید تا بهترین روش‌ها برای از بین بردن لکه عرق زیر بغل را به شما معرفی کنیم.

صابون ظرف‌شویی

برای از بین بردن لکه عرق زیر بغل از صابون ظرفشویی و هیدروژن پراکسید استفاده کنید. به اندازۀ مساوی هر دو را بر روی لکه ریخته و شروع به سابیدن کنید. قبل از شستن لباس، اجازه دهید برای یک ساعت باقی بماند. صابون ظرفشویی لکه را تمیز کرده و پراکسید باعث سفید شدن پارچه می‌شود.

نمک

نمک یک چاشنی رایج است که در اغلب آشپزخانه‌ها یافت می‌شود. این چاشنی می‌تواند برای از بین بردن لکه عرق زیر بغل مفید باشد. ۴ قاشق غذاخوری نمک را در یک لیتر آب داغ حل کنید. با استفاده از یک اسفنج، محلول را بر روی لکه‌ها بمالید تا از بین بروند.

آب لیمو

بیشتر بخوانید:

می‌توانید با استفاده از ترکیب آب لیمو و آب، لکه‌های عرق را از بین ببرید. اسید لیمو به کاهش زردی لکه‌ها کمک می‌کند. مقادیر مساوی از آب گرم و آبلیموی تازه را ترکیب کرده، بر روی لکه‌ها ریخته و شروع به سابیدن کنید.

جوش شیرین

جوش شیرین یک ترکیب چندکاره است که می‌توان از آن برای از بین بردن لکه عرق زیربغل نیز استفاده کرد. با ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ فنجان آب ولرم، یک خمیر درست کنید. خمیر را بر روی لکه‌ها بمالید تا زردی آنها از بین برود. اجازه دهید خمیر برای ۲ ساعت بر روی لباس باقی بماند تا خشک شود، سپس لباس را به همراه سایر لباس‌ها درون ماشین لباسشویی ریخته و بشویید.

شستن در آب سرد

استفاده از آب داغ برای شستن لباس‌ها می‌تواند باعث ماندگارتر شدن لکه‌ها شود. از آب سرد برای شست‌وشوی لباس‌های لکه‌دار استفاده کنید.

لکه‌بر

لکه‌برها می‌توانند به تجزیه شدن لکه‌های لباس‌تان کمک کنند. از محصولات مناسبی استفاده کنید که بتوان آنها را به طور مستقیم بر روی لباس ریخت و همچنین بتوان آنها را به ماشین لباسشویی برای از بین بردن لکه‌های عمیق اضافه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.