راه های افزایش اشتها در بیماران سرطانی

0

بیماری سرطان از نظر فیزیکی و عاطفی بیماری بسیار دشواری است. وضعیت پزشکی و درمان های آن همچون شیمی درمانی و پرتو درمانی به شدت بر نحوه ی زندگی شخص از جمله اشتهای او اثر می گذارند. این مشکلات باعث می شود تا علی رغم اینکه بیماران در طول درمان برای بهبودی بهتر به پروتئین، کالری، مایعات و مواد مغذی دیگر احتیاج دارند؛ میل خود را به خوردن غذا از دست  بدهند. این متن را بخوانید تا با راه های افزایش اشتها در بیماران سرطانی آشنا شوید.

این متن شامل غذاهایی است که برای بیماران سرطانی بی اشتها و بد اشتها، توصیه می شوند، که در این شرایط سخت بسیار کمک کننده هستند. با گیاه یاب همراه باشید.

بهترین غذاها برای افزایش اشتهای بیماران سرطانی

بدن براساس طراحی اش می تواند خود را بهبود ببخشد، اگرچه مقدار بالای سموم و درد در بدن بر روی عملکرد و احساسات بدن از جمله طعم غذا بسیار تاثیرگذار است. ممکن است اشتهایتان را از دست بدهید و خوردن آخرین چیزی است که تمایل دارید انجام دهید. بنابراین مهم است که غذاهایی مصرف کنید که بتواند اشتهای شما را با تحویل بیوشیمی های لازم بدن تحریک کند. این خوراکی ها بیشتر از افزایش اشتها به بازسازی بافت های آسیب دیده، مبارزه با عفونت ها و به دست آوردن سلامتی تمام بدن کمک می کنند.

آووکادو

آووکادو میوه ای سرشار از آنتی اکسیدان است که به بهبودی بافت های آسیب دیده کمک می کند و برای افزایش اشتها در بیماران سرطانی مفید است. این میوه سرشار از ویتامین E بوده که ضد استروژن بد می باشد، کلسترول را تنظیم می کند و موجب ایجاد چربی های خوب در بدن می شود. کمبود چربی های خوب در بدن به مرور زمان باعث کاهش سوخت و ساز بدن می شود که به طبع، انرژی بدن را کم می کند. خوردن آووکادو خام سالم تر است و با بافت نرم تر می تواند برای مصرف راحت تر باشد. از وجود آووکادو در برنامه روزانه رژیم غذایی تان مطمئن شوید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا غذای معمولی شما نیست اما نوعی شکر است که طعم تلخی دارد. یک آلوئه ورای تازه معمولا دارای حدود ۲۰۰ مواد مغذی است. به دلیل فواید شگفت انگیزی که دارد برای درمان سرطان ضروری است. آلوئه ورا را می توان با آووکادو ترکیب کرد تا از آن یک شیرینی کامل به وجود بیاید.

موز

بیشتر بخوانید:

موز میوه ای سالم و آبدار است که برای افزایش اشتها در بیماران سرطانی مفید بوده و الکترولیت ها را برای حفظ انرژی مورد نیاز بدن فراهم می کند. به طور طبیعی شیرین بوده و وقتی به سبزیجات افزوده شود خوراکی بهتری است. این ترکیب شیرینی کاملی را به وجود می آورد و در حالی که بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز ما را فراهم می کند، موجب ایجاد اشتها نیز می شود.

سیب زمینی شیرین و هویج

ترکیب سیب زمینی شیرین و هویج دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که خصوصا در بیماران سرطانی باعث افزایش اشتها می شود. همچنین شامل بتاکاروتئین هایی هستند که از ترکیبات ضروری ویتامین A به شمار می روند و در ساخت بافت ها و هضم درست غذا و حفظ سلامتی چشم کمک می کنند.

غلات بدون گلوتن

گندم سیاه، گیاه کوینو، تمام حبوبات و دیگر غلات بدون گلوتن مواد سالمی هستند که به رژیم غذایی بیماران سرطانی افزوده می شوند.این خوراکی های سالم در افزایش اشتها،به دست آوردن انرژی خصوصا در طول درمان کمک خواهند کرد.

سبزیجات چلیپایی

اینگونه سبزیجات دارای آنتی اکسیدان بالا،ضد سرطان و خصوصیات ضد ویروس هستند. بنابراین باید در لیست غذاهای بیماران سرطانی بی اشتها قرار بگیرند.آن ها غذاهای مهمی هستند که موجب افزایش اشتها و بهبود سیستم ایمنی بدن می شوند.برخی از این سبزیجات عبارت اند از:کلم بروکلی،کلم پیچ،گل کلم،کلم،اسفناج.

زیتون ها

زیتون ها، خوراکی هایی اساسی هستند که قرن ها است شناخته شده اند و برای افزایش اشتها در بیماران سرطانی مفید میباشند. این یکی دیگر از مواد غذایی تلخی است که دارای اسید های چرب خاصی می باشد که به سوخت و ساز بهتر بدن کمک می کنند و فرایند بهبودی را سرعت می بخشند. بهترین زیتون و روغن زیتون باید از منابع ارگانیک به دست بیاید و تحت حداقل پردازش قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.