۱۰ کیلو لاغری سریع با روش های بی خطر

0

کاهش وزن و لاغری – چه ۲ کیلو یا ۱۰ کیلو – می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. لاغری نه تنها نیازمند تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی است، بلکه به صبر و شکیبایی زیادی نیز احتیاج دارد. خوشبختانه می‌توان با ترکیب برخی از استراتژی‌های موثر، کاهش وزن را به هدفی راحت‌تر تبدیل کرد. در این مطلب به بررسی بهترین روش‌ها برای ۱۰ کیلو لاغری سریع می‌پردازیم.

شمردن کالری‌ها

شاید علاقه‌ای به اینکار نداشته باشید، اما شمردن کالری یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش‌ها برای کاهش وزن سریع است. لاغری زمانی اتفاق می‌افتد که کالری مصرفی‌تان بیشتر از کالری دریافتی‌تان باشد. اینکار را می‌توان با کاهش غذاهای مصرفی یا افزایش فعالیت جسمانی انجام داد.

اگرچه کم کردن کالری دریافتی به طور کلی یک روش پایدار برای کاهش وزن نمی‌باشد، اما شمارش کالری‌ها به همراه تغییرات رژیمی و سبک زندگی می‌توانند در کنار یکدیگر نتایج فوق‌العاده‌ای داشته باشند.

برای شمارش کالری کافیست به این مطلب مراجعه کنید و با ۴ اپلیکیشن شمارش کالری آشنا شوید.

بیشتر آب بنوشید

اگر به دنبال ۱۰ کیلو لاغری سریع هستید، افزایش مصرف آب روشی ساده و بدون دردسر است. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که دنبال کردن یک رژیم کم‌کالری به همراه افزایش مصرف آب قبل از وعده‌های غذایی، به ۴۴ درصد کاهش وزن بیشتر در مدت ۱۲ هفته انجامیده است.

تحقیق‌ها نشان می‌دهند که آب ممکن است از طریق افزایش سوخت‌وساز بدن به کاهش وزن کمک کند. این باعث می‌شود تا بدن به طور موقت و بعد از غذا خوردن، کالری بیشتری بسوزاند.

افزایش مصرف پروتئین

برای ۱۰ کیلو لاغری سریع و بی‌خطر، جای دادن غذاهای سرشار از پروتئین در رژیم غذایی امری کاملا ضروری است. یک رژیم سرشار از پروتئین با کاهش چربی شکم در ارتباط است و همچنین به حفظ حجم عضلانی و سوخت‌وساز بدن در دورۀ کاهش وزن کمک می‌کند.

پروتئین همچنین می‌تواند اشتها را کاهش داده و در نتیجه میزانِ کالری دریافتی را پایین آورد.

کاهش مصرف کربوهیدرات

برای افزایش سرعت کاهش وزن، کاهش مصرف کربوهیدرات‌های پالایش‌شده می‌تواند بسیار موثر باشد. کربوهیدرات‌های پالایش‌شده محتوای مغذی و فیبر خود را در پروسه‌های فرآوری از دست می‌دهند و محصول نهایی فاقد ارزش غذایی مناسب است.

همچنین این محصولات معمولا شاخص قند بالایی دارند، یعنی سریع در بدن هضم و جذب می‌شوند. هضم سریع به نوسانات شدید قند خون می‌انجامد و احساس گرسنگی را افزایش می‌دهد.

وزنه بزنید

تمرین مقاومتی نوعی ورزش است که در آن فرد در برابر یک نیرو مقاومت می‌کند و این در نهایت باعث افزایش قدرت و استقامت عضلات می‌شود.

انجام تمرین مقاومتی می‌تواند چربی‌سوزی و سوخت‌وساز بدن را افزایش دهد و کمک می‌کند حتی در حال استراحت، کالری بسوزانید.

تمرین را با رفتن به باشگاه شروع کرده یا به انجام تمرینات وزن بدن در خانه یا پارک بپردازید.

فیبر بیشتری مصرف کنید

فیبر بدون اینکه هضم شود، در میان دستگاه گوارش عبور دارد و سرعت تخلیه شدن معده را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا برای مدت زمان بیشتری سیر بمانید.

مطالعه‌ای که بر روی مردان سالم انجام شده بود نشان می‌دهد که مصرف ۳۳ گرم فیبر غیرمحلول، که معمولا در گندم و سبزیجات یافت می‌شود، برای کاهش اشتها و میزان مصرف غذا مفید بوده است.

اثرات سیرکننده فیبر می‌توانند بسیار برای کاهش وزن مفید باشند.

سایر روش‌ها برای ۱۰ کیلو لاغری سریع

  • برنامه خواب مناسب داشته باشید
  • مسئولیت‌پذیر باشید
  • از ورزش هوازی غافل نشوید
  • آرام غذا بخورید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.