لاغر کردن صورت با ترفندهای موثر

0

کاهش وزن و چربی خود به تنهایی امری چالش‌برانگیز است و کاهش چربی در یک ناحیۀ خاص از بدن حتی دشوارتر می‌باشد. چربی اضافه در صورت مشکلی است که برطرف کردن آن بسیار طاقت‌فرساست. خوشبختانه روش‌ها و استراتژی‌هایی وجود دارند که می‌توانند به لاغر کردن صورت کمک کنند.

تمرینات صورت

می‌توان از تمرین‌های صورت برای بهبود ظاهر صورت، مبارزه با افزایش سن و بهبود قدرت عضلات صورت استفاده کرد. در روایت‌های مختلف ادعا می‌شود که انجام تمرینات صورت می‌تواند تون عضلانی صورت را بهبود داده و آن را کوچکتر نشان دهد.

محبوب‌ترین تمرین‌ها عبارتند از باد کردن لپ‌ها و فشار دادن هوا از یک سمت به سمت دیگر، چروک کردن لب‌ها در دو سمت و لبخند زدن و نشان دادن دندان‌ها برای چند ثانیه.

اگرچه شواهد محدود هستند، اما یک بررسی نشان می‌دهد که تمرینات صورت می‌توانند برای ساخت تون عضلانی صورت مفید باشند.

ورزش هوازی

در اغلب موارد، چربی موجود در صورت، ناشی از چربی اضافه در بدن می‌باشد. کاهش وزن می‌تواند چربی‌سوزی را افزایش داده و میزانِ چربی، هم در بدن و هم در صورت را پایین آورد.

تمرینات هوازی عبارتند از هر تمرینی که ضربان قلب را افزایش دهند. این تمرین‌ها به‌عنوان یکی از بهترین روش‌های کاهش وزن و لاغر کردن صورت شناخته می‌شوند.

آب

مطالعات نشان می‌دهند که آب می‌تواند شما را سیر نگه داشته و به کاهش وزن‌تان کمک کند. نتایج یک مطالعه کوچک نشان می‌دهند که نوشیدن آب به همراه صبحانه در سالمندان، میزانِ کالری دریافتی آنها را تا تقریبا ۱۳ درصد کاهش داده است.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر این، تصور می‌شود که آبرسانی به بدن، احتباس آب را کاهش داده و از باد و پُف کردن صورت پیشگیری می‌کند.

پرهیز از کربوهیدرات‌های پالایش‌شده

کربوهیدرات‌های پالایش‌شده از جمله کوکی‌ها، کرکرها و پاستا از دلایل افزایش وزن و ذخایر چربی در بدن می‌باشند. این کربوهیدرات‌ها به شدت فرآوری می‌شوند و محتوای مغذی و فیبر آنها از بین می‌رود.

اگرچه هیچ مطالعه‌ای به بررسی مستقیم اثر کربوهیدرات‌ها بر میزانِ چربی صورت نپرداخته است، اما جایگزین کردن آنها با غلات کامل می‌تواند به کاهش وزن کلی و لاغر کردن صورت کمک کند.

برنامه خواب

کمبود خواب می‌تواند باعث افزایش سطوح کورتیزول شود، هورمونی که لیستی بلندبالا از عوارض جانبی مختلف از جمله افزایش وزن را با خود یدک می‌کشد. مطالعات نشان داده‌اند که سطوح بالای کورتیزول می‌توانند باعث افزایش اشتها شده و سوخت‌وساز بدن را دچار دگرگونی کنند. این موارد به افزایش ذخایر چربی در بدن منجر می‌گردند.

مصرف سدیم

یکی از مضرات مصرف سدیم اضافه، نفخ یا باد کردن است و این می‌تواند دلیل ورم و پف کردن صورت شما باشد. سدیم باعث می‌شود تا بدن آب بیشتری را در خود نگه دارد و به احتباس مایع در بدن منجر می‌شود.

تعدادی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف زیاد سدیم می‌تواند احتباس مایع را افزایش دهد، به ویژه در کسانی که حساسیت بیشتری به اثرات نمک دارند.

به طور تخمینی می‌توان گفت که غذاهای فرآوری‌شده ۷۷ درصد از میزانِ سدیم در یک رژیم معمولی را تشکیل می‌دهند. بنابراین توصیه می‌شود که مصرف این نوع غذاها و خوراکی‌های فرآوری‌شده را کاهش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.