روش های تقویت مچ دست

0

آیا مچ دستتان اغلب سفت و یا دردناک است؟ آیا گاهی اوقات متوجه می شوید که دردهای شدیدی از مچ دستتان احساس می شود؟ و آیا آن ها معمولا ضعیف هستند؟ یادگیری روش های تقویت مچ دست یک مهارت است که بسیاری از مردم می توانند از آن بهره مند شوند، زیرا بسیاری از افراد هستند که دائما از درد مچ دست رنج می برند. مشکلات، غالبا ریشه در استفاده ثابت از کامپیوتر و یا حرکات تکراری در هنگام پیگیری سرگرمی ها و تمرینات  دارند. خوشبختانه روش های تقویت مچ دست مختلفی وجود دارند که از میتوانند از عمل جراحی جلوگیری کنند.

فشردن توپ تنیس

این تمرین آسان با توپ تنیس انجام می شود. به سادگی توپ تنیس را در کف دستتان نگه دارید. تا جایی که میتوانید بدون ایجاد درد به سختی توپ را فشار دهید. ۵ ثانیه آن را نگه دارید، آزاد کنید و دوباره ۱۰ بار این کار را تکرار کنید.

مقاومت رو به بالا

یک نوار مقاومت در اطراف انگشتانتان قرار دهید. به طوری که کف دست رو به بالا باشد. نوار را با پاهای خود نگه دارید. مچ دست را به آرامی خم کنید و عضلات بازو را تکان دهید. این کار را برای ۱۰ مرتبه و روزی ۳ بار تکرار کنید.

تقویت مچ دستمقاومت رو به پایین

این روش کاملا مشابه بالاست . فقط این که در جهت مخالف قرار می گیرید. نوار را با دستتان نگه دارید. به طوری که کف دست رو به پایین باشد. به آرامی مچ دست را به سمت خود بچرخانید. این کار را ۱۰ مرتبه و روزی ۳ بار تکرار کنید.

 

تقویت مچ دستمقاومت رو به پهلو

بیشتر بخوانید:

اکنون مچ دست را به یک طرف بچرخانید، طوری که انگشت شست را ببینید. آرنج خود را ۹۰ درجه به سمتی خم کنید و ساعد دستتان را با دستی دیگر نگه دارید. با خم شدن مچ دست به یک طرف، به آرامی نوار را بالا بکشید. این کار را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز تکرار کنید.

 

تقویت مچ دستحالت ایستادن گلف

اگر می خواهید مچ دست خود را تقویت کنید، این تمرین می تواند کمک موثری باشد. به حالت ضربه زدن به توپ در گلف بایستید. چوب گلف را در دستتان بگیرید. با استفاده از مچ دست چوب گلف را بالا ببرید و به آرامی آن را پایین بیاورید . در این حالت باید در ساعد خود احساس سوزش کنید.

 

تقویت مچ دست با استفاده از ترفند برنج

شما به یک سطل پر از برنج نیاز دارید تا به اندازه کافی دستانتان را بپوشاند. دستان خود را در ظرف فرو کنید. دست های خود را تا مچ درون برنج قرار دهید. سپس دستها را مشت کرده و سپس باز کنید. پس از آن دست ها را دایره وار درون برنج حرکت دهید و آن ها را بالا و پایین و به هر طرف تکان دهید.

پس از آسیب دیدن

اگر مچ دستتان آسیب دیده است،  چگونگی یادگیری تقویت مچ دست مهمتر از هر چیز دیگری است. اکنون می توانید طیف وسیعی از تمرینات حرکتی را  مانند تمرینات مقاومتی بالا، پایین، بهم فشردن و چرخاندن مچ دست را انجام دهید. در هنگام تمرینات بهبودی، به توصیه های مشاور فیزیولوژیست خود توجه کنید. همان طور که در حال بهبودی هستید، می توانید تمرینات حرکتی را تغییر دهید تا فشار بیشتری به مچ و ساعد خود بیاورید.

به یاد داشته باشید که به درمان بدون درد پایبند باشید تا زمانی که بهبودیتان توسط پزشک تایید شود. حتی به  محض این که احساس درد در مچ و دست شروع شد، روند درمان را متوقف کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.