نوشیدنی های لاغر کننده

0

بسیاری از نوشیدنی های لاغر کننده در واقع نوشیدنی هایی بسیار معمول و قابل دسترس هستند. بعضی از آن ها را می توان در سوپرمارکت ها پیدا کرد و بعضی دیگر را نیز حتی می توان در خانه درست کرد. همچنین این نوشیدنی های لاغر کننده را می توان در بخش نوشیدنی های ارگانیک و سالم فروشگاه ها نیز تهیه کرد. مصرف نوشیدنی و آب، همیشه برای بدن خوب و سالم بوده است. اما اگر این نوشیدنی ها مخلوط درستی از مواد لازم برای کاهش وزن باشند، شما را زودتر به وزن دلخواهتان نزدیک می کنند.

آب و لیمو

آب یکی از بهترین نوشیدنی های لاغر کننده است. به طوری که آب از گرسنگی جلوگیری می کند و احساس سیر بودن را در بدن شما تقویت می کند. اما اضافه کردن مقداری آبلیمو به آب، سوخت ساز بدن را تحریک می کند. همچنین باعث تقویت و افزایش دفع ادرار نیز می شود. در نتیجه این نوشیدنی نقشی مثبت و سریعی بر کاهش وزن شما داشته و باعث دفع بیشتر سموم از بدن شما می شود.

چای سبز

شاید چای سبز را بتوان معروف ترین نوشیدنی برای کاهش وزن نامید. چای سبز حاوی موادی مانند فلاوانول و آنتی اکسیدان ها است که سرعت سوخت ساز بدن را افزایش می دهند. چای سبز در چربی سوزی و تنظیم مقدار انسولین و نیز قندخون بدن نقش بسزایی دارد. بعضی از تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن ۱ یا ۲ فنجان چای سبز در طول روز باعث سوختن ۱۰۰ کالری اضافی در بدن می شود.

آب گریپ فروت

آب گریپ فروت یکی از بهترین نوشیدنی های لاغر کننده است. پژوهش ها نشان داده اند که نوشیدن یک لیوان کوچک گریپ فروت قبل از هر وعده، باعث می شود که فقط مقدار  کمتر از ۲۰ تا ۲۵ درصد از کالری غذا جذب بدن شود. گریپ فروت همچنین مقاومت بدن را در برابر انسولین افزایش می دهد. ازین جهت گریپ فروت خطر ابتلا به انواع دیابت ها را نیز کم می کند و سوخت و ساز بدن را در سطح بالایی قرار می دهد.

کفیر

کفیر نوعی شیر ترش است. این نوشیدنی باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن و سوختن کالری می شود. به همین دلیل این نوشیدنی در طول زمان بیشتر و بیشتر محبوب شد. کفیر، به دلیل اینکه دارای پروتئین زیادی است، برای عضله سازی بسیار مناسب است. از همین جهت بدن برای رشد بیشتر و نگهداری از عضله ها، کالری بیشتری می سوزاند.

شیر کم چرب

در حالی که ممکن است شیر پرچرب برای بعضی از مردم خوشمزه باشد، اما شیر های کم چرب و بدون چربی، شما را بیشتر به وزن ایده التان نزدیک می کنند. این نوشیدنی دارای سطح بالایی از کلسیم است. کلسیم مصرف و سوختن کالری ها را در بدن افزایش می دهد. همچنین کلسیم، اشتها را کم می کند، بنابراین از پرخوری و خوردن میان وعده ها نیز جلوگیری می کند. برخلاف شیر های پرچرب، شیر های کم چرب باعث کاهش میزان دریافتی چربی در بدن می شوند.

نوشیدنی های لاغر کننده

قهوه سیاه

مصرف بیش از اندازه قهوه ، باعث افزایش سطح اسیدی معده و همچنین باعث وابستگی بدن به کافئین می شود. با اینحال قهوه به طرز چشمگیری باعث افزایش سوخت و ساز سلول ها در بدن نیز می شود. نه تنها قهوه باعث افزایش سوختن کالری در بدن می شود ، بلکه با کم کردن اشتهای شما، کالری مصرفی بدن را نیز کاهش می دهد. اما در مصرف آن زیاده روی نکنید.

چای بابونه

بابونه دارای موادی فعال است که رهاسازی شیره معده (شیره ای که در هضم غذا کمک می کند) را، تحریک می کند. این تحریک باعث افزایش سرعت هضم غذا و نیز تقویت جذب مواد مغذی می شود. با توجه به افزایش سرعت هضم، سرعت سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا می کند. بهترین زمان برای نوشیدن یک لیوان چای بابونه، قبل از هر وعده غذایی و یا قبل از خواب است. بدین ترتیب چای بابونه؛ در حالی که شما خوابیده اید نیز باعث سوختن کالری بیشتر در بدن شما می شود.

شیر شکلاتی

در حالی که شیر شکلاتی حاوی قند های مختلف و مقدار کالری قابل ملاحظه ای است، اما این نوشیدنی حاوی سطح بالایی از آهن، ویتامین آ و کلسیم نیز می باشد. اگر در مصرف این نوشیدنی شیرین میانه رو باشید، شیر شکلاتی باعث ریکاوری سریعتر بدن بعد از ورزش شده، و سرعت عضله سازی را افزایش می دهد. در نتیجه شیر شکلاتی باعث هدایت سوخت و ساز بدن و کاهش وزن شما خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.