روغن آویشن چه عوارضی دارد

0

عوارض جانبی استفاده از روغن آویشن محدود هستند، اما همچنان ممکن است باعث بروز مشکلاتی نظیر ناراحتی معده و واکنش‌های آلرژیک، التهاب پوست و مشکلات مرتبط با بارداری گردند. همیشه قبل از اضافه کردن این روغن به رژیم‌ و سبک زندگی‌تان، حتما با پزشک مشورت کنید.

واکنش‌های آلرژیک

حساسیت به آویشن غیرمتداول نیست و افرادی که به سایر گیاهان تیرۀ نعنائیان، نظیر ریحان، رزماری، مریم گلی و اسطوخودوس حساسیت دارند، ممکن است به روغن آویشن نیز حساسیت داشته باشند. چنین حساسیتی می‌تواند خود را به شکل ناراحتی معده، اسهال، حالت تهوع و استفراغ نشان دهد. واکنش‌های التهابی بر روی پوست نیز ممکن هستند.

ناراحتی پوست

بیشتر بخوانید:

بسیاری از افرادی که پوست حساسی دارند، در صورت تماس با روغن‌های طبیعی رقیق‌نشده و قدرتمند، اثرات منفی‌ای را تجربه می‌کنند. این اثرات – به ویژه اگر روغن آویشن را با یک روغن حامل رقیق نکنید – می‌توانند شامل قرمزی، خارش، التهاب و کهیر باشند. قبل از استفاده از این روغن، مقداری از آن را بر روی قسمتی از پوستتان بمالید تا وجود یا عدم وجود حساسیت را بررسی کنید.

بارداری

یکی از اثرات شناخته‌شدۀ روغن آویشن مربوط به تحریک قاعدگی و تنظیم قاعدگی است. این اثر برای جنین در زنان باردار می‌تواند خطرناک بوده و احتمالا باعث برانگیختگی سقط جنین یا زایمان زودرس شود. با توجه به این موارد، استفاده از روغن آویشن به زنان باردار پیشنهاد نمی‌شود.

فشارخون

این روغن به افزایش گردش خون کمک کرده و معمولا فشارخون را بالا می‌برد. اگر با فشارخون بالا دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است از مصرف این روغن خودداری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.