قهوه بدون کافئین چیست و چه ترکیباتی دارد؟

0

همانطور که می‌دانید، قهوه از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان است. در حالی که بسیاری از افراد قهوه را برای افزایش هوشیاری و انرژی مصرف می‌کنند، برخی از مردم ترجیح می‌دهند تا از مصرف قهوۀ کافئین‌دار خودداری کنند. برای کسانی که به کافئین حساسیت داشته یا به دنبال کاهش مصرف کافئین هستند، قهوه بدون کافئین (Decaf coffee) می‌تواند جایگزینی بسیار خوب باشد. با این حال فراموش نکنید که حتی قهوه بدون کافئین هم حاوی مقداری کافئین است. در این مقاله به بررسی این نوشیدنی و ترکیبات آن می‌پردازیم.

قهوه بدون کافئین چیست؟

قهوه بدون کافئین به طور کامل فاقد کافئین نیست.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که قهوه بدون کافئین، در طی فرآیند تولید، حداقل ۹۷ درصد از محتوای کافئین را از دست می‌دهد.

یک فنجان (۳۵۴ میلی‌لیتر) قهوه معمولی حاوی ۱۸۰ میلی‌گرم کافئین است. این مقدار در قهوه بدون کافئین به ۵٫۴ میلی‌گرم کاهش می‌یابد.

محتوای کافئینِ موجود در قهوه بدون کافئین به نوع دانۀ قهوه و فرآیند کافئین‌زدایی بستگی دارد.

در تمامی روش‌ها، دانه‌های خام و سبز قهوه درون آب خیسانده شده یا در معرض بخار قرار می‌گیرند تا کافئین حل شده یا منافذ دانه‌های قهوه باز شوند. در این مرحله، کافئین موجود در دانه‌ها استخراج می‌شود.

در ادامه توضیحات مختصری را دربارۀ روش‌های کافئین‌زدایی می‌دهیم:

  • فرآیند حلال‌پایه: در این روش از ترکیبی از دی‌کلرومتان، اتیل استات و آب برای ساخت محلولی استفاده می‌شود که کافئین را استخراج کند. این ترکیبات بخار می‌شوند و هیچکدام در محصول نهایی وجود ندارند.
  • فرآیند آب سوئیس: این تنها روش ارگانیک برای کافئین‌زدایی قهوه است. در این روش از فرآیند اسمز (osmosis) استفاده می‌شود و تضمین می‌کند که محصول نهایی ۹۹٫۹ درصد کافئین‌زدایی شده است.
  • فرآیند کربن دی‌اکسید: جدیدترین روش است که از کربن دی‌اکسید برای کافئین‌زدایی استفاده می‌کند. کربن دی‌اکسید ترکیبی است که به طور طبیعی در گاز قهوه یافت می‌شود. این روش کافئین را از بین برده و سایر ترکیبات قهوه را دست‌نخورده باقی می‌گذارد. اگرچه این فرآیند موثر است، اما هزینۀ بالایی دارد.

به طور کلی، نوع قهوه‌ای که خریداری می‌کنید، بیشتر از فرآیند کافئین‌زدایی بر روی طعم آن اثر می‌گذارد.

با این حال، فرآیند کافئین‌زدایی باعث تغییر عطر و طعم قهوه می‌شود و محصول نهایی طعم ملایم‌تری داشته و رنگ آن متفاوت است.

میزانِ کافئین در قهوه بدون کافئین

کافئین در قهوه بدون کافئین معمولی

مطالعات نشان داده‌اند که عملا تمام انواع قهوه‌های بدون کافئین حاوی کافئین هستند.

به طور میانگین، یک فنجان (۲۳۶ میلی‌لیتر) قهوه بدون کافئین تا ۷ میلی‌گرم کافئین دارد. این میزان در قهوۀ معمولی بین ۷۰ تا ۱۴۰ میلی‌گرم است.

اگرچه ۷ میلی‌گرم مقدار بسیار کمی به نظر می‌آید، اما ممکن است برای کسانی که کاهش مصرف کافئین به آنها توصیه شده، مشکلساز باشد. این افراد ممکن است به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی، اختلالات اضطراب یا حساسیت به کافئین، قادر به مصرف کافئین – حتی در مقادیر کم – نباشند.

بیشتر بخوانید:

برای افراد مستعد، حتی مقادیر کم از کافئین می‌تواند باعث بروز ناراحتی، اضطراب، افزایش ضربان قلب و فشارخون شود.

محققین می‌گویند که محتوایِ کافئینِ ۵ تا ۱۰ فنجان قهوه بدون کافئین می‌تواند معادل ۱ تا ۲ فنجان قهوۀ معمولی باشد. بنابراین، افرادی که به دنبال کاهش مصرف کافئین هستند، باید در مصرف قهوه بدون کافئین نیز احتیاط کنند.

قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین برای چه افرادی مناسب است؟

اگرچه بسیاری از مردم از مصرف مقادیر زیاد کافئین لذت می‌برند، اما برخی از مردم باید از مصرف این ماده خودداری کنند.

افرادی که بعد از نوشیدن قهوه بی‌خوابی، اضطراب، سردرد، زودرنجی، لرزش، حالت تهوع یا افزایش فشارخون را تجربه می‌کنند، باید برای مصرف قهوه، به سراغ قهوه بدون کافئین بروند.

همچنین افرادی که مشکلات پزشکی خاصی دارند، باید مصرف کافئین را در رژیم خود محدود کنند. به طور مثال افرادی که داروهایی مصرف دارند که با کافئین تداخل ایجاد می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهند که حتی لوازم آرایشی می‌توانند بر روی واکنش شما به کافئین اثر داشته باشند.

برخی از افراد می‌توانند بدون تجربۀ هیچگونه عوارض جانبی منفی، مقادیر زیادی از کافئین را مصرف کنند؛ اما کسانی که به کافئین حساسیت دارند باید به سراغ محصولات بدون کافئین بروند.

بعلاوه، کافئین به‌عنوان یک محرکِ سوزش معده شناخته می‌شود. بنابراین افرادی که سوزش معده یا ریفلاکس اسید معده را تجربه می‌کنند، باید مصرف کافئین خود را کاهش دهند.

با این حال باید به یاد داشته باشید که این دو عارضه ممکن است توسط قهوه – معمولی یا بدون کافئین – تحریک شوند.

در نهایت باید گفت که کاهش مصرف کافئین برای زنان باردار یا شیرده نیز توصیه میشود.

کلام آخر

قهوه بدون کافئین جایگزینی محبوب برای قهوه معمولی است. با این حال، این نوشیدنی به طور کامل فاقد کافئین نیست.

اگرچه فرآیند کافئین‌زدایی حداقل ۹۷ درصد از محتوای کافئین را از بین می‌برد، اما عملا تمام قهوه‌های بدون کافئین در هر فنجان (۲۳۶ میلی‌لیتر) حدودا ۷ میلی‌گرم کافئین دارند.

قهوه‌های بدون کافئین فوری و تیره، معمولا کمترین کافئین را دارند و ممکن است بهترین گزینه برای کاهش مصرف کافئین باشند.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.