عصاره هسته انگور چیست و چه خواصی دارد؟

0

عصاره هسته انگور یک مکمل غذایی میباشد که با استخراجِ هسته‌های انگور، خشک و خرد کردن آنها بدست می آید. هسته انگور سرشار از آنتی اکسیدان هایی همانند اسیدهای فنولی، آنتوسیانین، فلاونوئید و OPC ها (ترکیبات پرانتوسیانید) میباشد. در واقع، هسته انگور یکی از منابع غنی از OPC هاست.

هسته انگور به علت داشتن آنتی اکسیدان های سرشار، قادر به کاهش فشارهای اکسیداتیو بوده و از فرد در برابر آسیب های بافتی، التهاب و ابتلا به بیماری محافظت خواهد کرد. در ادامه، تعدادی از خواص عصاره هسته انگور که بصورت علمی اثبات شده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

عصاره هسته انگور برای کاهش فشار خون

تحقیقات متعددی در زمینه تاثیر هسته انگور بر روی فشار خون انجام شده است. یکی از این تحقیقات، بررسی ۱۶ آزمایش بر روی ۸۱۰ نفر با فشار خون بالا بوده که طبق این تحقیق، مصرف روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم عصاره هسته انگور، قادر است فشار خون را به مقدار ۲٫۸ تا ۶٫۰۸ میلی متر جیوه کاهش دهد.

در این آزمایش، افرادی که با سن زیر ۵۰ سال، که اضافه وزن داشته و یا مبتلا به اختلال متابولیکی بوده اند، بیشترین تاثیر را از عصاره هسته انگور تجربه کرده بودند.

بهبود جریان خون

برخی از تحقیقات نشان داده اند که هسته انگور قادر به بهبود فشار خون میباشد. در یک آزمایش ۸ هفته ای که بر روی ۱۷ زن یائسه انجام گرفت، مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم عصاره هسته انگور، اثرات رقیق کنندگی خون داشت و به کاهش خطر تشکیل لخته خون کمک کرد.

در آزمایش دیگری که بر روی ۸ زن جوان انجام گردید، مشاهده شد که مصرف ۴۰۰ میلی گرم عصاره هسته انگور، باعث افزایش مقدار پرانتوسیانید به مدت ۶ ساعت و کاهش ۷۰ درصدی ورم پا شده است.

کاهش آسیب فشارهای اکسیداتیو

افزایش کلسترول بد LDL، یکی از عوامل بیماری های قلبی میباشد؛ زیرا اکسید شدن این کلسترول ها نقشی موثر در سختی شاهرگ ها ایفا خواهد کرد.

در چندین آزمایش بر روی حیوانات، مشاهده شده که عصاره هسته انگور قادر است که اکسید شدن اسید های LDL را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در برخی از آزمایشات دیگر، نتیجه ای مشابه در انسان ها مشاهده شده است.

بیشتر بخوانید:

بهبود سلامت استخوان

وجود فلاونوئید در بدن، باعث بهبود رشد بهتر استخوان ها و تولید کلاژن بیشتر میشود. عصاره هسته انگور نیز به علت داشتن فلاونوئید، دارای این خاصیت میباشد. آزمایشات انجام شده بر روی حیوانات ثابت کرده که افزودن عصاره هسته انگور به وعده های غذایی، قادر به افزایش مواد معدنی بدن و افزایش استحکام استخوان ها است.

روماتیسم، یکی از مشکلات خودایمنی بدن است که منجر به بروز التهاب و پوکی استخوان خواهد شد.

محافظت از سیستم عصبی

فلاونوئیدها قادرند با داشتن آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی، ابتلای فرد به اختلالات عصبی مانند آلزایمر را به تاخیر بی‌اندازند.

گالیک اسید، یکی از ترکیبات موجود در هسته انگور میباشد که از تولید فیبریل از پیپتیدهای نشاسته ای جلوگیری خواهد کرد. این پیپتیدهای ایجاد شده در مغز یکی از نشانه های اصلی ابتلای فرد به آلزایمر هستند.

تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است که هسته انگور، قادر به بهبود سلامت سیستم عصبی و افزایش آنتی اکسیدان ها بوده و از تشکیل پیپتیدهای نشاسته ای و آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

بهبود عملکرد کلیه

کلیه ها اندامی هستند که آسیب پذیری زیادی دارند. آزمایشات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده است که هسته انگور قادر به جلوگیری از آسیب های وارده به کلیه ها و بهبود عملکرد آنها بوده و کاهش فشارهای اکسیداتیو و التهابی را تضمین میکند.

در آزمایشی که بر روی ۲۳ نفر از افراد مبتلا به بیماری های کلیوی انجام گرفت، مشاهده شد که مصرف روزانه ۲ گرم از هسته های انگور به مدت ۶ ماه، وجود پروتئین در ادرار این افراد را به میزان ۳ درصد کاهش داده و عامل بهبود ۹ درصدی کارکرد کلیه ها بوده است و این به معنای بهبود عملکرد کلیه در تصفیه خون میباشد.

جلوگیری از عفونت

عصاره هسته انگور با داشتن خواص ضد میکروبی و ضد قارچی، میتواند از عفونت جلوگیری کند. آزمایشات نشان داده اند که هسته انگور قادر است با جلوگیری از آلودگی های میکروبیِ ناشی از غذاهای مسموم، از بدن در برابر عفونت محافظت کند. این ماده با جلوگیری از رشد ۴۳ نوع باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها، به بهبود سلامت بدن کمک خواهد کرد. قارچ کاندیدا، یکی از رایج ترین قارچ های مخمر مانند است که رشد بیش از حد آن منجر به بروز برفک خواهد شد. با این حال، برای درمان این بیماری، استفاده از  عصاره هسته انگور به عنوان دارویی سنتی بسیار رایج میباشد.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.