هلیکوباکتر پیلوری چیست؟

0

هلیکوباکتر پیلوری نوعی باکتری است که نام آن لرزه بر اندام کسانی می اندازد که از این عفونت باکتریایی رنج می برند. این باکتری به دلیل طبیعتِ بی نشانه‌اش، در بسیاری از حالت ها بسیار خطرناک است.

تقریبا ۸۵% از افراد مبتلا به باکتری هلیکوباکتر پیلوری، هرگز نشانه ای از این بیماری ندارند، اما هنگامی که در معرض این بیماری قرار می گیرند، شانس ابتلا به سرطان معده و زخم های دهانوی مزمن را برای آن ها افزایش می دهد که همین موارد دامنه علائم و خطرات خاص خود را دارد.

این بیماری در مواردی نشانه هایی را شامل می شود که عبارتند از:

بیشتر بخوانید:
  • حالت تهوع
  • نفخ
  • استفراغ
  • آروغ زدن
  • درد یا ورم معده

التهاب هلیکوباکتر پیلوری می تواند به راحتی عملکرد های گوارشی و دستگاه گوارش را کم اثر کند و منجر به ناراحتی مزمن معده شود.

زخم های گوارشی شایع ترین راه برای تشخیص هلیکوباکتر پیلوری هستند، زیرا هنگامی که این زخم ها شناسایی می شوند، به دنبال آن باکتری ها نیز شناسایی خواهند شد. در این مرحله، تهاجمی ترین درمان می تواند، برای تسکین التهاب مزمن و از بین بردن باکتری ها صورت بگیرد. داروهای رایج برای این بیماری شامل آنتی بیوتیک ها و مهار کننده های پروتون پمپ (داروهای گوارشی) می باشند، اما به خاطر مقاومت باکتریایی و عوارض جانبی رویکرد های دارویی قوی و سریع، بسیاری از افراد ترجیح می دهند به درمان های طبیعی روی آورده و از این طریق خودشان را از شر هلیکوباکتر پیلوری رها سازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.